Musk věnuje 30 milonu dolarů Cameron County Schools

Elon Musk oznámil, že věnuje 30 milionů dolarů Cameron County Schools a městu Brownsville v Texasu. Generální ředitel americké automobilky Tesla a společnosti SpaceX oznámili, že další podrobnosti přijdou příští týden.


„Daruji 20 mil. dolarů Školám v Cameron County a 10 mil. dolarů Městu Brownsville na revitalizaci centra,“ tweetoval Musk v úterý ráno. „Podrobnosti budou následovat příští týden.“

Tato oblast je domovem startovacího místa SpaceX v Jižním Texasu, často označovaného jako „Starbase“ nebo „Boca Chica Launch Site“. Soukromé zařízení je domovem výrobního zařízení raket a kosmodromu SpaceX a nachází se v nejjižnější oblasti Texasu poblíž hranice mezi USA a Mexikem. Je domovem osmi startů SpaceX, přičemž první přicházel v dubnu 2019 a poslední 3. března 2021.

Musk pro menší ekologický dopad udělá vše

Musk navíc plánuje zmírnit některé energetické problémy v této oblasti prostřednictvím partnerství s Magic Valley Utility, který bude dodávat oblasti čistou větrnou energii. Musk také uvedl, že Tesla a SpaceX se pokoušejí zvýšit solární energii desetkrát.

„Naším cílem je také zvýšení solární energie z 1 MW na 10 MW, spárované s Tesla Megapacks, pro nepřetržitý výkon,“ uvedl.

Co vše je Musk dále ochotný vybudovat?

Musk také uvedl, že doufá, že jeho společnost Boring Company může na základě návrhu nainstalovat smyčku z mezinárodního letiště Brownsville na ostrov South Padre Island a Starbase.

Musk v posledních několika letech daroval miliony dolarů na významné účely. Nejnověji dary Khan Academy, Barstool Fund for Small Businesses a bostonským vědcům bojujícím proti pandemii COVID-19. Slíbil také odměnu 100 milionů dolarů na vývoj zachycování uhlíku, což je projekt, který oznámil na začátku tohoto roku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *