Musk v žebříčku nejbohatších lidí na světě předběhnul Billa Gatese

Vzhledem k tomu, že akcie americké automobilky Tesla od začátku tohoto týdne opět rostou, tak tím roste i majetek generálního ředitele Elona Muska. S rostoucími akciemi se Muskovi podařilo v hodnotě majetku překonat spoluzakladatele Microsoftu Billa Gatese. V žebříčku nejbohatších lidí na světě, tak Musk nyní drží druhou pozici hned za zakladatelem Amazonu Jeffem Boezosem.


Elon Musk je generální ředitel americké automobilky Tesla a vesmírné společnosti SpaceX. Během úterního prudkého nárůstu Tesly o 6,5% vzrostlo Muskovo čisté jmění o 7,2 miliardy dolarů a dosáhlo hranice 127,9 miliardy dolarů. To stačilo na předstihnutí technologické legendy Billa Gatese, jehož čisté jmění v současné době činí 127,7 miliard dolarů. Po této nejnovější zprávě vzrostlo Muskovo čisté mění pouze za letošní rok o 100,3 miliardy dolarů, což je nejvíce z kohokoli v indexu Bloomberg Billionaires, což je seznam 500 nejbohatších lidí na světě.

Zdroj: Bloomberg Billionaires Index

Zvýšení pozice v žebříčku nejbohatších lidí na světě je pro Muska obrovský úspěch, zvláště když se na začátku roku umístil na 35. místě v seznamu. Muskovo mění je hodně propojeno s americkou automobilkou Tesla, takže by se mohlo stát, že po propadu hodnoty akcií se Musk vrátí o pár míst dozadu. Jak uvádí Los Angeles Times, asi 75% čistého jmění Muska je propojeno s Teslou, přičemž hodnota je vyšší než jeho čtyřikrát větší podíl v soukromé vesmírné společnosti SpaceX.

Akcie americká automobilka Tesla jsou letos opravdu nevídané. Poslední měsíce neustále trhají rekordy, přičemž meziročně vzrostly o 520%. Spolu s pěti po sobě jdoucími ziskovými čtvrtletími má Tesla také v úmyslu se letos začlenit do prestižního indexu S&P 500. Automobilka plánuje do indexu vstoupit již 21.prosince letošního roku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *