Musk uvedl nové informace k novým vozům od Tesly

Generální ředitel automobilky Tesla nyní objasňuje , že americká automobilky Tesla plánuje vyrobit dva nové elektromobily. Jeden bude vyrobený v Giga Šanghaj a ten druhý v právě vystavované Giga Berlín. Oba vozy by přitom měli být mnohem levnější než stávající vozy, které automobilka nabízí.


Automobilka Tesla má v příštích letech dost ambiciózní plány. Chce začít se sériovou výrobou elektrického pickupu Cybertruck, elektrického tahače Tesla Semi a nakonec chce konečně začít s výrobou nové generace Roadsteru. Každý z těchto vozů, který Tesla plánuje v příštích letech vyrábět způsobí revoluci v určitém oboru. Například tahač Semi dle slov Muska způsobí revoluci v nákladním průmyslů z důvodu malých nákladů na údržbu.

Nové vozy

Kromě toho plánuje automobilka Tesla navrhnout a následně vyrobit dva nové elektromobily, které by měli být mnohem dostupnější než ty ostatní, co Tesla nabízí. Tesla již vytvořila dva speciální týmy, kteří mají za úkol navrhnout dvě zcela odlišná vozidla pro dva různé trhy. Konkrétně pro čínský trh a pro evropský trh. Je dobré říci, že Tesla na těchto trzích má nebo staví svojí Gigafactory, což je masivní továrna s vysokou roční produkcí.

Tesla při své akci Tesla Battery, které se konala na začátku minulého týdne oznámila, že nové elektromobily, které vyvíjí by měly stát okolo 25 000 dolarů, což je přibližně polovina současné ceny Modelu 3. Musk, ale nyní na svém profilu na sociální síti Twitter uvedl, že nové elektromobily nebudou levnější než Model 3, ale budou stát přibližně 25 000 dolarů a skutečně plánuje vyrobit dva odlišné elektromobily, jeden v Giga Berlína  druhý v Giga Šanghaj.

Musk již dříve hovořil o tom, že by Tesla mohla v Německu vytvořit menší designové centrum, kde by mohla navrhnout i hatchback, který by byl určený především do města. Uvidíme, jestli se plány Muska a Tesly vyplní a Tesla bude zlevňovat, což je velmi pravděpodobné, jelikož na akci Tesla Battery Day představila revoluční levné baterie, které si bude sama vyrábět.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *