Musk usiluje o větší zisky Tesly. Podaří se mu to?

Americká automobilka v novém emailu zaměstnancům sdělila, že se nyní chce zaměřit především na snížení výrobní nákladů a plánuje i zvýšit zisk. Pokud by Tesla tento krok neudělala, tak generální ředitel Elon Musk varuje, že akcie této americké automobilky by mohly výrazně klesnout.


Akcie americké automobilky Tesla v současné době mají neuvěřitelnou hodnotu, což minulý měsíc zvýšilo ocenění automobilky o 100 miliard dolarů. Tržní ocenění ve skutečnosti neodpovídá základům financí automobilky. Stručně řečeno, trh věří, že automobilky bude i nadále růst působivým tempem a v budoucnu přinese silné zisky.

V novém emailu zaměstnancům Musk varuje, že Tesla musí začít pracovat na zvýšení zisku.

„Když se podíváme na naši skutečnou ziskovost, je velmi nízká, kolem 1% za minulý rok. Investoři nám dávají velkou zásluhu na budoucích ziscích, ale pokud kdykoli dospějí k závěru, že se to nestane, naše akcie se okamžitě rozdrtí jako soufflé pod kladivem!“

Automobilka Tesla je již páté čtvrtletí po sobě zisková, což je opravdu překvapivé, jelikož ke konci minulého roku dle některých měla zkrachovat.

V poslední době se generální ředitel také zaměřuje na zvyšování dostupnosti vozidel Tesla. V rámci akce Tesla Battery Day, kde Tesla představila i svoje revoluční bateriové články 4680 Musk oznámil, že Tesla chystá elektromobil, který bude stát 25 000 dolarů, ale nebude dražší než Model 3.  Tento elektromobil by měl dle Muska přijít do tří let.

Mail, který Musk rozeslal zaměstnancům

„V takové době, kdy naše akcie dosahují nových maxim, se může zdát, že opatrné utrácení není tak důležité. To rozhodně není pravda.

Když se podíváme na naši skutečnou ziskovost, je velmi nízká, kolem 1% za minulý rok. Investoři nám dávají velké uznání za budoucí zisky, ale pokud v jakémkoli okamžiku dojde k závěru, že se to nestane, naše akcie se okamžitě rozdrtí jako soufflé pod kladivem!

Mnohem důležitější je, aby naše auta byla cenově dostupná, musíme být chytřejší v tom, jak utrácíme peníze. Jedná se o náročnou hru haléřů – vyžadující tisíce dobrých nápadů ke zlepšení ceny dílů, továrního procesu nebo jednoduše designu, při současném zvýšení kvality a schopností. Skvělý nápad by byl, že ušetří 5 $, ale drtivá většina je zde 50 centů nebo 20 centů.

Abychom mohli uskutečnit elektrickou revoluci, děláme elektromobily, stacionární baterie a solární energii cenově dostupné pro všechny.

Díky a skvělá práce s vámi jako vždy, Elon.“

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *