Musk se rozpovídal o Giga Berlín a o Modelu Y určeného pro evropský trh

Jedním z nejvýznamnějších okamžiků návštěvy generálního ředitele Elona Muska bylo navštívení Giga Berlín, která je nyní v procesu výstavby. V Giga Berlín odpověděl Musk i na několik otázek od vybraných medií a vznikl z toho 9minutový rozhovor. Musk v rozhovoru diskutoval především o rychlé výstavbě Giga Berlín, lakovně příští generace a proč je pro Teslu důležité tuto továrnu vybudovat, co nejrychleji. V rozhovoru zazněl i Model Y či výroba baterií přímo v Gigafactory.


Na základě Muskových odpovědí v rozhovoru to vypadá, že Giga Berlín bude dosud nejpokročilejší továrna automobilky Tesla. Model Y, který by se v Giga Berlín měl vyrábět, by měl být odlišný než ten, který se vyrábí v USA, navíc by měl mít o hodně kvalitnější lak, díky moderní lakovně. Musk řekl, že informace ohledně Modelu Y určeného pro Evropu budou zmíněny na akci Tesla Battery Day.

Kromě výroby samotných vozů Tesla zde chce Musk vyrábět i baterie, takže se v Giga Berlín budou vyrábět celé vozy Tesla, ne pouze části, jako to je v jiných továrnách. Musk v rozhovoru prozradil, proč Tesla tlačí na dokončení Giga Berlín. Podle Muska je dokončení Giga Berlín nezbytné pro příchod Tesly do Evropy a urychlení nástupu udržitelné energie.

Uvidíme zda Tesla bude v Giga Berlín opravdu vyrábět bateriové články. Největší otázkou ohledně výroby baterií v Giga Berlín přichází to, zda si Tesla pro výrobu vybere podobnou společnost jako je společnost Panasonic, která pro Teslu vyrábí bateriové články v Giga Nevada. Je možné, že si v Giga Berlín bude vyrábět baterie zcela sama, jelikož již delší dobu pracuje na tajném projektu Roadrunner, který má za cíl vytvořit revoluční baterie. Uvidíme zda se Tesla o výrobě baterií v Giga Berlín zmíní na své akci Tesla Battery Day.

„Tři prvky, které jsou nezbytné pro budoucnost udržitelné energie, jsou v zásadě výroba energie, skladování energie a elektrická doprava – elektromobily a nakonec elektrická letadla. Je ironií, že všechno vyjde na elektrický proud kromě raket, “řekl Musk.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *