Musk se posunul v žebříčku Bloomberg Billionaires

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk se včera posunul v žebříčku Bloomberg Billionaires na čtvrté místo poté, co akcie automobilky Tesla v pondělí prudce vzrostly.


V pondělí akcie automobilky Tesla činily 1 835,64 USD, čisté jmění Muska vzrostlo o téměř 8 miliard USD na 7,78 miliardy dolarů. Musk předběhl Bernarda Arnaulta, jehož mění v roce 2020 pokleslo o 20,7 miliard dolarů. Mezitím finanční zisk Elona Musk za letošní rok činí 57,2 miliardy dolarů.

Muskovo jmění vzrostlo o 7,78 miliardy dolarů, jelikož je nevětším akcionářem automobilky Tesla. Vlastní 20,8%,což představuje 38,7 miliardy dolarů. Očekává se, že cena automobilky Tesla nyní poroste neuvěřitelný tempem, především při akci Tesla Battery Day, takže by se Musk mohl zase posunout dopředu. Na třetím místě v žebříčku nejbohatších lidí na světě je Mark Zuckerberg. Jeho hodnota jmění činí 99 miliardy dolarů a je to také zakladatel sociální sítě Facebook.

V mezinárodním měřítku se Tesla stává jedním z nejoblíbenějších automobilů v Číně díky Modelu 3. Giga Šanghaj v Číně se také rozšiřuje, aby uvolnil cestu pro výrobní proces crossoveru Model Y, který Tesla začala dodávat do USA v březnu letošního roku. V Evropě Tesla nyní pracuje na dokončení Giga Berlín, která zlepší přítomnost elektromobily značky Tesla v Evropě. Nová Giga Berlín by ročně měla vyrábět až 500 000 vozidel a měla zaměstnávat 10 000 zaměstnanců.

Pozice Muska mezi ostatními miliardářemi

Ve srovnání s dalšími miliardáři, kteří v roce 2020 získali bohatství, je Musk na druhém místě za generálním ředitelem Amazonu Jeffem Bezosem. Amazonský frontman zvýšil své čisté jmění o 73 miliard dolarů. Bezos je nejbohatší osobou na světě a má čistou hodnotu 188 miliard dolarů. Bývalý generální ředitel společnosti Microsoft Bill Gates je na druhém místě s čistým jměním ve výši 121 miliard dolarů.

Je zajímavé, že ne každý je příznivcem růstu Muskova čistého jmění během posledních několika měsíců. Demokratický senátor z Vermontu Bernie Sanders na začátku srpna navrhl návrh zákona, který by uvalil jednorázovou daň na miliardáře, kteří získali finanční prostředky během měsíců COVID-19.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *