Musk s Teslou si hraje s Bitcoinem! Stoupá a klesá, jak říkají

Generální ředitel americké automobilky Elon Musk opět uvádí, že chce znovu zpřístupnit platby bitcoinem. Musk, ale požaduje, aby se kryptoměna těžila z půlky obnovitelnou energií. Tesla nyní drží platby z důvodu ne ekologie této měny, ale vypadá to, že platby příjme.


Kryptoměna Bitcoin se v posledních týdnech stala úzce spojena s jedním z nejbohatších lidí na světě, Elonem Muskem. Ten dle nadšenců této kryptoměny dokáže hodnotu Bitcoinu ovládat prakticky, jak se mu z líbí.

A právě z manipulace trhu nyní obviňuje Muska ředitelka jihoafrické společnosti Sygnia, Magda Wierzycka. Ta tvrdí, že se generální ředitel Tesly dopouští přes svůj účet na sociální síti Twitter manipulace s trhem a měl by zodpovídat Americké komisi pro cenné papíry.

Musk si dal podmínku, kterou Bitcoin musí splnit

Podobná kauza zde již v minulosti ve spojení s Muskem byla. Musk se proto rozhodl, že si stanoví společně s Teslou podmínku. Musk říká, že Tesla zavede platbu Bitcoinem ve chvíli, kdy jeho těžba bude, alespoň z 50% využívat obnovitelné zdroje. Cílem pravděpodobně je, aby těžaři začali využívat obnovitelné zdroje pro těžbu.

V aktuální době hodnota Bitcoinu překročila hranici 40 tisíc dolarů a letí nahoru. Jedná se o opravdu nečekaný vzestup poté, co kryptoměna upadla právě, kvůli Muskovi. Tesla v současné době vlastní Bitcoin za 1,5 miliardy dolarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *