Musk říká, že příští rok bude solární střecha „zabijácký“ produkt

Generální ředitel Elon Musk říká, že dalším „zabijácký“ produktem Tesky bude solární střecha, která bude na trhu zřejmě příští rok. Tesla již začíná tvořit tým zaměstnanců, kteří budou schopni tuto solární střechu později montovat.


Během sdělování finančních výsledků za třetí čtvrtletí 2020 se generální ředitel Elon Musk zaměřil i na solární střechu. Musk uvedl, že se solární střecha příští rok stane „zabijáckým“ produktem.

„Co chcete vidět, když se za deset let podíváte po krajně? Jaké produkty Vám zlepší život? Jakou budoucnost chcete? A myslíte si, že v budoucnu budou existovat klasické střechy? Ano budou, ale místo klasických tašek tam budou solární tašky, které budou vypadat krásně a nebudou Vám kazit pohled na přírodu. My vyvíjíme odolné, houževnaté solární tašky, to je budoucnost, kterou chceme. Solární střecha od nás bude v budoucnu „zabijácký“ produkt. Tak se stane již příští rok“.

Nedávno jsme Vás informovali o tom, že Tesla nyní zaznamenává problém s instalací solární střecha. Ovšem dle posledních zpráv instalaci vylepšila a instalace solární střecha na rodinném domě zvládla za 1,5 dne.

„Celkové solární nasazení se ve 3. čtvrtletí více než zdvojnásobilo na 57 MW ve srovnání s předchozím čtvrtletím“.

Dle Muska bude celá myšlenka solární střecha dána najevo až příští rok. Tesla nyní nabírá desítky zaměstnanců, kteří budou později instalovat právě solární střechu. Automobilka nyní hledá dle nových zpráv 200 pokrývačů, konkrétně v USA a v Kanadě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *