Musk řekl termín, kdy Tesla vydá zcela autonomní verzi Autopilota

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk říká, že je „extrémně přesvědčen“, že Tesla v roce 2021 uvolní plnohodnotnou autonomní verzi Autopilota všem majitelům vozů Tesla. Vydání plnohodnotné autonomní verze Autopilota v roce 2021 bylo jasné již  v minulosti.


Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že Tesla pro skupinu majitelů vozů Tesla, kteří mají přístup k beta verzi plnohodnotné verze Autopilota vydává Tesla neustále aktualizace na základě jejich zpětné vazby. Automobilka dělá vše proto, aby v roce 2021 mohla uvolnit tuto verzi Autopilota všem majitelů vozů Tesla.

Generální ředitel Elon Musk v nedávném rozhovoru řekl:

„Abych skutečně odpověděl na vaši otázku, jsem si velmi jistý, že společně s Teslou dosáhneme plné autonomie v příštím roce.“

Musk nespecifikoval, kde si myslí, že bude schválen jako první, zmínil však, že evropské regulační orgány byly obecně konzervativnější. Některé jurisdikce již zavedly rámce pro schvalování systémů autonomního řízení pro komerční použití a společnosti jako GM’s Cruise v Kalifornii a Alphabet’s Waymo v Arizoně již tímto procesem procházejí.

Generální ředitel automobilky Tesla znovu zopakoval, že bude muset nashromáždit miliardy kilometrů autonomního řízení, aby regulačním orgánům ukázal, že jejich systém autonomního řízení je bezpečný.

Zajímavou informací je, že Elon Musk chce mít příští rok službu Robotaxi, ve které bude přes 1 milión vozidel Tesla.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *