Musk prozradil, že má Aspergerův syndrom

Generální ředitel americké automobilky Tesla Elon Musk vystoupil v americkém komediálním pořadu Saturday Night Live. Na veřejnosti odhalil, že má Aspergerův syndrom. Jedná se o lehkou formu autismu. Toto oznámení možná vysvětluje otázku, proč je Elon Musk geniální.


Americký miliardář o víkendu vystoupil v americkém televizním pořadu Saturday Night Live. Na natáčení se Musk rozhodl, že dorazí elektrickým pickupem Cybertruck, který vzbudil pozornost. Hned na úvod celého pořadu Musk prozradil, že má Aspergerův syndrom, což je lehká forma autismu. Musk si z této informace nedělá velkou hlavu a je nad věcí.

Je možné, že Musk je tak geniální a úspěšný díky Aspergerově syndromu?

Lidé, kteří tento syndrom mají jsou často velmi geniální. Zaměřují se především na řešení složitých úkolů a lehké úkoly hází za hlavu. Řada lidí jsou díky svým řešením úspěšní. Pokud někdo zachrání lidstvo jako Musk, tak je jasné, že po vyřešení přijde úspěch.

„Koukejte, já vím, že občas říkám nebo zveřejňuji divné věci, ale takhle prostě funguje můj mozek. Každému, koho to uráží, chci jen říct, že jsem přetvořil trh s elektromobily a posílám lidi raketou na jinou planetu,“ vtipkoval Musk, který je jedním z nejbohatších lidí na této planetě.

Aspergerův syndrom nese jméno po německém lékaři Hansi Aspergerovi, který v roce 1944 popsal jednu z poruch autistického spektra. Lidé, kteří tento syndrom mají jsou většinou empatičtí či emočně uvědomělejší. Také mají většinou problém se sociálními vztahy a některé informace jim trvá déle pochopit.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *