Musk prozradil reálný dojezd elektrického tahače Tesla Semi

Generální ředitel americké automobilky Tesla Elon Musk v nedávném rozhovoru odhalil reálný dojezd nového elektrického tahače Tesla Semi. Musk uvedl, že elektrický tahač na jedno nabití ujede až 1000 kilometrů.


Při odhalení elektrického tahače Tesla Semi byla větších lidí velmi zvědavá na reálný dojezd tohoto tahače, o kterém se mluví jako o tahači, který způsobí revoluci v nákladní dopravě. Automobilka Tesla před nedávnem vylepšila své bateriové články společně s celou technologií baterií, která se týká i dojezdu elektrického tahače Tesla Semi.

Kolik měl Tesla Semi ze začátku ujet na jedno nabití?

Tesla při odhalení v roce 2017 tohoto elektrického tahače uvedla, že sériově vyráběná verze tahače s maximálním nákladem až 36 tun na jedno nabití ujede 485 kilometrů s cenovkou 150 tisíc dolarů, silnější varianta na jedno nabití ujede až 805 kilometrů a její cenovka bude 180 tisíc dolarů.

Musk uvedl, že během testování tohoto tahače našla Tesla řadu možností na zlepšení, což může vést i ke zvýšení celkového dojezdu. Rok od představení Musk uvedl, že sériově vyráběná verze na jedno nabití ujede až 960 kilometrů.

Co Musk v rozhovoru řekl?

Nyní generální ředitel Elon Musk v rozhovoru uvedl, že dojezd elektrického tahače Semi by měl být vyšší než se předpokládalo.

„Vytvořit elektrický tahač s dojezdem 500 kilometrů je snadné, ale upřímně řečeno tahač Tesla Semi utáhne náklad o hmotnosti přibližně 40 tun. Pokud chcete mít kamion pro dálkovou dopravu, tak vám stačí dojezd okolo 800 kilometrů, ale myslím, že tento dojezd není náš cíl. Dojezd elektrického tahače Tesla Semi bude pravděpodobně 1000 kilometrů. Pro nákladní dopravu je Semi ideálním nákladním vozem.“

Jaké články v Tesla Semi nalezneme?

Musk také potvrdil, že elektrický tahač Tesla Semi bude využívat nové bateriové články 4680, které Tesla představila v rámci své akce Tesla Battery Day. Tyto články bude využívat společně s novou strukturální baterií.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *