Musk přiletí do Berlína, aby posoudil Giga Berlína, …

Generální ředitel Elon Musk potvrdil, že se nyní chystá do Německa, aby posoudil stavbu Giga Berlín, kromě Giga Berlín jede do Německa z důvodu posudku vakcíny Curevacem.


Na začátku letošního roku Musk oznámil, že se automobilka Tesla stala výrobním partnerem pro biotechnologickou firmu CureVac, která pracuje na vakcíně COVID-19 založené na jejich technologii RNA. Musk dále oznámil, že Tesla bude budovat mikro-továrny RNA pro CureVac.

Tesla spolupráce se společností CureVac již od loňského roku, kdy se začal šířit COVID-19. Společně podaly patent na možná revoluční bioreaktor pro RNA.

Musk nyní oznámil, že tento týden odletí do Berlína ,aby zhodnotil pokrok ve výstavbě Giga Berlín:

RNA je molekula nacházející se ve všech formách buněčného života a byla popsána jako sesterská molekula DNA. Společnost CureVac našla způsob, jak stabilizovat molekulu a zajistit, aby dodávala tělu způsoby boje proti konkrétním chorobám.

Generální ředitel uvedl, že tým Tesly „navrhl a vyrobil“ stroj pro CureVac:

„Společnost Tesla Germany navrhla a vyrobila stroj pro vakcíny RNA pro CureVac, ale na základě určitých IP CureVac by mohly být vyrobeny i pro jiné společnosti.“

Pokud budou úspěšní, budou spolupracovat se společností Tesla na rychlém nasazení výrobních systémů, někdy označovaných jako RNA, aby byl lék široce dostupný.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *