Musk odhalil speciální kola pro nový Roadster

Očekává se, že nový Tesla Roadster bude vůz, který by jednou provždy dokázal, že vozidla poháněna fosilními palivy jsou již minulostí, nyní vládnou elektromobily. Nový Roadster je navržen tak, aby upoutal každého pozornost a doslova každý se za ním ohlédnul. Musk mu dokonce přidal i trysky od společnosti SpaceX, která dodává rakety NASA. Kromě trysek bude mít i speciální kola, jak nedávno Musk n sociální síti Twitter poznamenal.


Generální ředitel Elon Musk je velmi aktivní na sociální síti Twitter, kde sděluje vše, co se kolem něj děje. Před nedávnem uvedl, že Tesla již brzy odhalí speciální kola pro Roadster, které budou se zámkem F1. Nový Roadster by měl mít kola pouze s jedním šroubem či maticí. Později Musk, ale žertoval, že na povolení kola u nového Roadster bude majitel potřebovat opravdu velký ořech.

Využití kola pouze s jedním šroubem či maticí by mohlo novému Roadsteru dodat optimálnější výkon. Podobná kola jako budou dle slov Muska u nového Roadsteru se běžně využívají u Formule 1 a NASCAR. Tyto kola se u formulí a super sportech využívají především z důvodu, že při zastávce v boxech se dají velmi rychle sundat a poskytují více prostoru pro brzdy a třmeny. Stejná kola jako najdeme u nového Roadsteru využívá i Koenigsegg One: 1 a legendární Porsche 918 Spyder.

Je zajímavé, že Tesla je jedna z mála automobilek, která při představení Roadsteru sdělila, že sériově vyráběná verze bude mít ještě lepší parametry než uvedený prototyp. Musk, ale uvedl, že nový Roadster je pro automobilku Tesla spíše třešnička na dortu a hlavními vždy bude Cybertruck a Model Y. Dle dosud zveřejněných informacích se bude nový Roadster vyrábět v Kalifornii.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *