Musk obnovuje projekt snake charger

Možná jste v minulosti zaznamenali, že americká automobilka Tesla vyvinula speciální robotickou ruku s nabíjecím konektorem. Tato robotická ruka umí sama zapojit nabíjecí konektor do vozidla, které zaparkuje na daném místě.


V roce 2015 automobilka Tesla zveřejnila krátké video, na kterém ukázala svojí plně automatickou nabíjecí stanici. Tesla ke své standartní nabíjecí stanici připevnila robotickou ruku, která po najetí vozu na danou pozici sama zapojila konektor do vozidla. Po spárování vozidla s nabíjecí stanicí se vozidlo začalo nabíjet.

Realizace celého projektu plně automatické dobíjecí stanice je pro Teslu v blízké budoucnosti naprosto nutná. Tesla totiž v budoucnu plánuje mít vozy bez lidí, tedy bez lidského řidiče. Tento projekt nazývá Robotaxi. Je jasné, že pokud ve voze nebude žádná lidská osoba, tak není možné vůz nabíjet, jelikož v současné době si řidič musí nabíjecí konektor sám zapojit do vozidla.

Tesla proto vyvinula plně automatickou nabíjecí stanici, která za pomocí robotické ruky sama zapojí konektor do vozidla.

Ovšem za posledních pět let se Tesla o tomto projektu nezmínila. Většina fanoušků si myslela, že Tesla tento projekt zamítla či na něj zapomněla. Nyní ovšem přichází znovuobnovení tohoto projektu.

Generální ředitel automobilky Elon Musk na svém profilu na Twitteru oznámil, že Tesla má stále velké plány na realizaci plně automatické nabíjecí stanice.

Je škoda, že Musk neřekl i přibližnou časovou osu, kdy Tesla celý projekt plně automatické nabíjecí stanice zrealizuje. Ale je velmi pravděpodobné, že to bude do tří let. Musk chce do konce letošního roku zrealizovat projekt robotaxi. Projekt robotaxi je flotila vozů Tesla, která k řízení nepotřebuje reálného řidiče, neboli nepotřebuje lidskou posádku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *