Musk nyní upřesnil konstrukční změny u Modelu Y vyráběného v Giga Berlín

Generální ředitel Elon Musk potvrdil, že nové bateriové články 4680 budou poprvé použity u modelu Y, který se bude vyrábět v Giga Berlín příští rok.


Elon Musk již v minulosti řekl, že Tesla představí nový konstrukční změnu designu u Modelu Y vyráběného v Giga Berlín. Většina fanoušků si myslel, že je Musk škádlí, ale myslel to zcela vážně.

Model Y vyráběný v Giga Berlí n by měl oproti tomu vyráběného například v továrně Fremont mít řadu výhod. Musk řekl, že Giga Berlín bude mít naprosto moderní lakovnu, která zajistí dokonalou kvalitu laku na vozech Tesla. Právě lak na vozech Tesla je v současné době velmi špatný. Nejhůř na tom je Modle 3, kterému se lak po delším používání loupe.

Automobilka Tesla plánuje výrobu Modelu Y v Giga Berlí zahájit v červenci příštího roku, kdy celou továrnu plánuje i otevřít.

Musk dodal, že Giga Berlín bude pro Teslu zkušební továrna, jelikož se sem Tesla chystá umístit její nejmodernější technologie jako je například osm obřích lisů, které zajistí výrobu zadní části Modelu Y z jednoho kusu. Musk řekl, že za dva roky od spuštění výroby Modelu Y v Giga Berlín by se těchto vylepšení měla dočkat i Giga Šanghaj a možná i továrna Fremont.

Americká automobilka Tesla by si v Giga Berlín měla sama vyrábět své bateriové články, které si v současné době vyrábí jako pilotní projekt v továrně Fremont, ale dokonce příštího roku che mít výrobní kapacitu 10 GWh ročně.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *