Musk napsal svým zaměstnancům email ohledně Modelu Y

Generální ředitel Tesly Elon Musk rozeslal všem zaměstnancům automobilky email, kde upozorňuje na pandemii.


Podle generálního ředitele Elona Musk je teď velmi důležité se zaměřit především na Model Y, který má být hlavní tahákem automobilky. Musk v emailu informuju o jedné z montážních linek, která má být velmi snadná na ovládání.

Podle dostupných informací Musk informuj je především zaměstnance, kteří pracují ve stanu, který byl postavený za pouhé dva týdny. Tento stan jsme mohli vidět například u továrny Fremont, kdy Tesla nutně potřebovala zvýšit výrobní kapacitu Modelu 3.

Musk dále v emailu zmiňuje i Model S, X či 3 ,ale většinu pozornosti klade především na Model Y. Před nedávnem začala Tesla s prvními dodávkami Modelu Y, ale to pouze ve Spojených státech. V Číně teprve minulý týden Tesla zpřístupnila online konfigurátor Modelu Y, ovšem výroby by měla začít na přelomu letošního a příštího roku. V Evropě plánuje Tesla spustit online konfigurátor až tehdy, když bude hotová Giga Berlín. Giga Berlín má být dostavená v červenci 2021 a má se v ní vyrábět nejenom Model Y, ale i baterie pro vozy Tesla a další.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *