Musk má možná nejnižší uhlíkovou stopu z miliardářů

Elon Musk si možná vymění místa se zakladatelem Amazonu Jeffem Bezosem za titul nejbohatšího člověka na světě podle čistého jmění. Na základě odhadů antropologů z Indiana University může být Elon Musk velmi dobře jedním z miliardářů s nejmenší uhlíkovou stopou.


Kritici Elona Muska tvrdí, že uhlíková stopa Tesly a SpaceX je nadměrná kvůli častým cestám letadly. Richard Wilk, ředitel antropologického institutu na Indiana University v analýze poznamenal, že Muskova uhlíková stopa je ve skutečnosti poměrně malá ve srovnání s jeho kolegy miliardáři. Důvodem je, že na rozdíl od jiných miliardářů, Musk nevlastní žádné luxusní superjachty ani rozlehlá sídla.

Wilk  se rozhodl analyzovat řadu miliardářů ze seznamu Forbes 2020, zejména těch, jejichž spotřeba je veřejně známá. To vyloučilo velký počet miliardářů v Asii a na Středním východě, ale stále to poskytovalo dobrý vzorek miliardářů z celého světa. K odhadu uhlíkové stopy každého miliardáře antropolog použil data z US Energy Information Administration a Carbon Footprint. Spolu s rozsáhlým výzkumem to umožnilo odhadnout roční emise CO2 každého domu, letadla, jachty a vozidla veřejně deklarovaného každým miliardářem.

Zdroj: Richard Wilk and Beatriz Barros

Elon Musk nevlastní žádné jachty a generální ředitel poznamenal, že nečerpá mnoho dovolené. Odhaduje se, že generální ředitel automobilky Tesla a společnosti SpaceX měl v roce 2018 uhlíkovou stopu, která je 2 084 tun, což bylo stokrát vyšší než průměrný občan v USA, ale podstatně menší než jiní miliardáři. Zajímavé je, že Muskova uhlíková stopa se také mohla později výrazně snížit, vzhledem k tomu, že v roce 2020 prodal všechny své domy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *