Musk již testuje plně autonomní vozy Tesla

Již delší dobu generální ředitel Elon Musk mluví o plně autonomní řízení ve vozech Tesla. Nyní oznámil, že testuje novou beta verzi, která ho je schopna odvést od domu až do práce.


V loňském roce Elon Musk oznámil, že do konce roku 2020 nasadí automobilka Tesla více než 1 milion Robotaxi do sítě svých sdílení vozů. Cílem Elona Musk je vylepšit dosavadní systém Autopilot natolik, aby byl schopný celou dobu řídit sám bez jakéhokoliv zásahu řidiče.

Jelikož se již pomalu blíží konec roku, tak Muskovi a Tesle již nezbývá moc času a fanoušci jsou velmi skeptičtí zda Tesla a Musk termín dodrží.

Při sdělování výsledků za Q2 2020 automobilky Tesla, uvedl Musk, že nyní testuje alfa verzi nejnovějšího a plnohodnotného systému, který je plně autonomní a díky jeho funkčnosti je přesvědčen, že vývoj je na velmi dobré cestě.

„Když jsem naposledy jel ve voze Tesla, tak jsem osobně otestoval nejnovější verzi plně autonomního softwaru a opravdu si myslím, že je mnohem lepší než si většina lidí myslí. Je to naprosto báječné. U této verze softwaru plně autonomního řízení se konečně dostávám do stavu, díky mohu vyjít z domova zadat do navigace cíl a vozidlo mě na předem určený cíl samo dopraví. Vše naprosto bez zásahu řidiče. Díky tomu jsem velmi přesvědčen, že koncem roku může jít nový software ven a vozy Tesla již nebudou potřebovat řidiče.“

Poslední dobou vozy Tesla dostávají stále více a více aktualizací nejenom softwaru, ale i Autopilotu. Nový software, který Tesla chystá koncem roku, tak by měl dle dostupných informací obsahovat i lepší rozpoznání překážek a značek, čímž se vozy Tesla stanou světovou jedničkou v bezpečnosti

I přesto, že by jsme se měli koncem roku dočkat plně autonomních vozů, tak stále se neobjedou bez řidiče. Tesla trvá na tom, aby při určité době než bude nový software Autopilota důkladně otestován byl přítomen klasický řidič, který v případě nouze zasáhne a převezme řízení.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *