Musk je nejistý s výrobou Tesla Semi tento rok

Generální ředitel Elon Musk se nyní na svém Twitteru přiznal, že pochybuje o vysoké výrobě plně elektrického tahače Tesla Semi. Ale také pochybuje o překonání milionu vyrobených a dodaných vozidel za letošní rok.


Ještě před pár týdny to dle pozorování prototypů vypadalo, že Tesla plánuje uvést elektrický tahač do výroby. Elektrický tahač Semi americká automobilka Tesla světu představila v roce 2019 společně s Modelem 3.

Loni v létě řekl generální ředitel Elon Musk zaměstnancům v e-mail, že „je čas přinést Tesla Semi do sériové výroby“ bez aktualizace časové osy. Letos Tesla naznačila, že elektrický tahač vstoupí do výroby do konce roku. Kromě toho plánuje Tesla tento rok začít i s prvními dodávkami.

Minulý týden společnost PepsiCo, jeden z největších držitelů rezervací Tesla Semi, uvedla, že do konce roku očekává od Tesly 15 elektrických tahačů Semi.

Musk si jistý s výrobou tento rok jistý není!

Navzdory všem těmto nedávným náznakům, že by Tesla mohla letos vyrobit slušný počet elektrických tahačů, tak Musk sdělil na svém Twitteru nejisté zprávy ohledně výroby elektrického tahače Semi tento rok.

Pro výrobu elektrického tahače Tesla Semi potřebuje americká automobilka Tesla zajistit opravdu vysokou výrobu bateriových článků 4680, které představila v loňském roce. A právě výroba nových bateriových článků ve vysokém počtu se jí nedaří. Navíc tyto články bude potřebovat pro Model S Plaid a pro Model Y vyráběný v Giga Berlín.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *