Musk je nejbohatším člověkem na planetě

Generální ředitel americké automobilky Tesla a vizionář Elon Musk se včera stal nejbohatším člověkem na planetě. Díky růstu akcií Tesly v posledních dnech překonal současného nejbohatšího člověka na zemi Jeffa Bezose. Půjde Musk se svým jměním nad 200 miliard dolarů?


Bylo to nevyhnutelné, což věděl i sám Bezos. Včerejším dnem se Elon Musk stal nejbohatším člověkem na světě díky vzrůstu akcií automobilky Tesla, kterých Musk vlastní 20,9 %. Dle americké agentury CMBC je majetek Elona Musk k včerejšímu dni 185 miliard dolarů a má nakročeno i na překročení hranice 200 miliard dolarů. Mělo by se tak stát již brzy.

Muskův majetek díky růstu hodnoty americké automobilky Tesla vzrostl za loňský rok o 700 %. Tímto vzestupem Musk zbořil všechny mýty a predikace od Wall Street. Kam až Muskovo jmění a hodnota americké automobilky Tesla poroste? Růstem hodnoty se americká automobilka Tesla ukázala jako velkým hráčem na poli automobilového průmyslu. Její hodnota je již, tak vysoko, že se rovná šesti jiným automobilkám.

Je zajímavé, že si Musk neboli rodák z Afriky nebere za řízení automobilky Tesla žádný plat. Musí si brát pouze plat, který stanovují zákony v Kalifornii. Většinu jeho výdělků tvoří akcie a jiné příjmy. V současné době se akcie pohybují kolem 800 dolarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *