Musk chce letající auto. Dočkáme se ho do roka!

Generální ředitel Elon Musk to s novým Roadsterem druhé generace od americké automobilky Tesla myslí opravdu vážně. V nejnovějším rozhovoru Musk spekuluje o raketové technologie a vozidle, které se bude „vznášet“.


Při představení nového Roadsteru druhé generace Tesla uvedla, že z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 1,9 sekundy. Na jedno nabití ujede až neuvěřitelných 1000 kilometrů. Musk, ale říkal, že se jedná o Roadster v základní verzi, přičemž specifikace vyšších verzí budou ještě lepší.

Při vydání nového Modelu S ve variantě Plaid a Plaid+ překonala Tesla výkon, který měl mít dražší Roadster. Musk, ale již dříve řekl, že nový Roadster bude disponovat i tryskami. Právě trysky má zajistit raketový balíček od kosmické společnosti SpaceX.

V novém rozhovoru s Joe Roganem řekl generální ředitel, že Tesla skutečně plánuje začlenit tuto technologii a nechat vozidlo vznášet se:

„Do toho auta hodíme nějakou raketovou technologii. Chci, aby se vznášelo. Musíme přijít na to, jak zajistit, aby se vznášelo bez ohrožení lidí.“

Musk to myslí zcela vážně

Musk chce, aby se Roadsteru vznášel do výšky jeden metr nad zemí. Generální ředitel dbá především na bezpečnost, takže chce Roadsteru posunout v bezpečnosti opět na vyšší úroveň. V Roadsteru podle Muska najdeme i super vysokotlakou vzduchovou láhev. Ta nám má zajistit vznášení nad zemí a poté zase opatrné přistání na zem.

Standardní verze bude mít zadní řadu se dvěma malými sedadly. V případě, že si k vozu dokoupíte i balíček SpaceX, tak tyto sedadla ve voze nebudou. Naleznete zde právě přetlakové nádoby a trysky, aby se vaše vozidlo mohl vznášet.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *