Morgan Stanley uznal výhodu Tesly v automobilovém průmyslu

V nedávné zprávě společnost Morgan Stanley uznala nepřiměřenou výhodu Tesly oproti starým výrobcům automobilů, protože se urychluje přijetí elektromobilů. Jakou výhodu bude mít maerická automobilka Tesla?


V poznámce Morgan Stanley zpochybňovala, zda by návrh zákona o infrastruktuře elektromobilů od prezidenta Bidena ve výši 174 miliard dolarů zhoršil Tesly „nepřiměřenou výhodu“ na trhu s elektromobilu. Morgan Stanley věří, že Bidenův návrh zákona by v blízké budoucnosti nepřiměřeně prospěl Tesle a startupům, které vyrábějí čistě elektromobily.

Společnost MS uvádí několik výhod americké automobilky Tesla, včetně výroby „víceobjemových“ elektromobilů , které automobilka plánuje v příštích 3 až 5 letech. Rovněž poukázal na to, že Tesla již pro svou výrobu elektromobilů vyvinula vertikálně integrovaný dodavatelský řetězec baterií, což je oproti OEM značná výhoda. Elon Musk hovořil o problému omezení baterií v minulosti.

Tesla vyřešila problém s bateriemi

Zahájením výroby bateriových článků 4680 si Tesla klade za cíl vyřešit problém s omezením baterií, se kterým se setkává již léta. Ostatní začínající výrobci elektromobilů a starší výrobci automobilů mluvili velmi málo o řešení problémů s omezením baterií, pravděpodobně proto, že dosud nezvyšují produkci elektromobilů ve stejné míře jako Tesla. S urychlením přijetí elektromobilů se však omezení baterií mohou stát významnějším problémem.

Morgan Stanley poznamenal, že budování infrastruktury elektromobilů by pravděpodobně odpovídalo nestálému období komplikovanému složitostí národních a místních zákonů. Tyto zákony by pravděpodobně představovaly výhody a nevýhody pro různé výrobce elektromobilů v následujících letech.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *