Model Y vyráběný v Giga Šanghaj bude mít baterie od LG Chem

Automobilka Tesla podepsala v Číně smlouvu s novým dodavatelem baterií LG Chem, který je přední dodavatel baterií v Číně. Baterie od tohoto výrobce má obdržet Model Y ve verzích Long Range a Performance vyráběný v Číně.


Začátkem tohoto týden podepsala Tesla smlouvu se společností LG Chem, která se zabývá výrobou baterií. Spekulovalo se o tom, že baterie pro Model Y vyráběný v Giga Šanghaj bude dodávat výrobce baterií CATL, který dodává baterie pro Model 3 Standart Range, který se vyrábí v Giga Šanghaj.

Tento týden byl Model Y oficiálně schválen na čínském ministerstvu průmyslu. Toto schválení bylo pro Teslu velmi důležité, jelikož bez něj nemůže začít Modle Y oficiálně v Giga Šanghaj vyrábět. Tesla ještě čeká na konečné povolení výroby.

Nový dodavatel baterií LG Chem by Tesle mohl velmi pomoci při dosažení cíle, který si na příští rok stanovila. Americká automobilka Tesla chce za příští rok v Giga Šanghaj vyrobit 550 tisíc vozů. Konkrétně příští rok v Giga Šanghaj plánuje vyrobit 250 tisíc Modelů Y a 300 tisíc Modelů 3. A právě správný dodavatel baterií je pro dosažení tohoto cíle nezbytný.

Pokud by se Tesle podařilo v Giga Šanghaj vyrobit za příští rok 550 tisíc vozů, tak by mohla dosáhnout svého velkého milníku. Je možné, že Tesla příští rok překročí 1 milion vyrobených a dodaných vozů, čímž by splnila opravdu velký milník.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *