Model Y je v Číně naprostý trhák!

Podle první reportů čínský medií se zájem o Model Y enormně zvedl. Za enormní zvýšení prodejů pravděpodobně může snížení ceny Modelu Y v Číně. Tímto Tesla konečně vstupuje do prodejů SUV v Číně.


Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že Tesla se rozhodla udělit několik změn, co se týče Modelu Y. Kromě snížení ceny se Tesla také rozhodla trochu pozměnit interiér, aby byl Model Y více atraktivnější. Snížení ceny Modelu Y proběhlo na začátku letošního roku. Po této zprávě hlásila Tesla naprosto plné pobočky v Číně, pokud v nich vystavovala právě elektrický crossover.

Přes víkend se Tesla v Číně opravdu nezastavila. Americká automobilka drobnými změnami a snížení ceny přesvědčila desítky zákazníků, kteří váhali nad koupí právě Modelu Y. Zaměstnanci Tesly měli přes víkend opravdu hodně práce, jelikož na pobočkách museli vyřizovat desítky objednávek. Takovýto nával v pobočkách Tesly nikdo nečekal.

Model Y bude v Číně naprostý trhák

Nyní to vypadá, že Model Y bude v Číně naprostý trhák. První Modely Y by ke svým majitelům měli dorazit v průběhu prvního čtvrtletí 2021. Do Evropy by se Model Y měl dostat koncem letošního roku, ale dle vyjádření Tesly to vypadá, že ještě dříve. Je možné, že Tesla bude do Evropy dovážet Model Y vyrobený v Giga Šanghaj, stejně jako tomu bylo u jedné z dodávek Modelu 3.

„Model Y bude mít v Číně opravdu úspěch. Konkurence Tesly bude muset brzy něco podniknout, aby si udržela své prodeje na domácím trhu. Model Y se v současné době jeví jako nástupce v prodejích elektrických SUV“, poznamenal místní analytik.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *