Model Y dopadl skvěle v testech NHTSA

Model Y od americké automobilky Tesla znovu zabodoval v testu bezpečnosti NHTSA. Elektrický crossover si vedl excelentně ve všech kategoriích testu. Důležité je podotknout, že vozy od této americké automobilky, jsou nejbezpečnějšími vozy na trhu.


Tesla Model Y je ideálním rodinným vozem. Automobilka Tesla ho nyní začala vyrábět i v sedmimístné variantě, takže se do něj vejde i větší rodina. Nyní podstoupil Model Y i test bezpečnosti od vládní agentury NHTSA, který jako u jiných vozů od této automobilky dopadl excelentně. Při testech se neobjevil žádný problém, s čímž Tesla nejspíše počítala. Vozy od této automobilky jsou již roky jedny z nejbezpečnějších vozů na světě. Právě na bezpečnost si Tesla zakládá, což je vidět například u Modelu 3, kde je bezpečnost opravdu vysoká.

Model Y dopadl naprosto skvěle

Model Y získal v testu od vládní agentury NHTSA maximálních pět hvězdiček, v kategorii předního a bočního nárazu. Dále také v ochraně přetočení vozidla. Elektrický crossover i skvěle obstál v bezpečnostních prvkách varování před srážkou, varování před vybočením z jízdního pruhu a při krizovém brždění.

Tyto autonomní funkce jsou velmi důležité, jelikož je v současné době naplno využívá Autopilot. Právě Autopilot by v budoucnu dle Tesly a generálního ředitel Elon Musk měl převzít řízení za řidiče.

Model Y se po vyhodnocení tohoto testu stal nejbezpečnějším vozidlem na celé planetě. Tímto teste Tesla pouze potvrdila to, že na bezpečnost u svých vozů vkládá většinu pozornosti.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *