Model Y do Evropy příjde o několik měsíců dříve

Nový elektromobil Tesla Model Y by mohl do Evropy dorazit dříve než se čekalo, první zákazníci by ho mohli obdržet o několik měsíců dříve. Tesla by dřívějším příchodem uspokojila vysokou poptávku v Evropě, kde většina zákazníků čeká právě na Model Y. Nový Modle Y by se měl vyrábět v nové Giga Berlín, která ho má začít vyrábět již v červenci 2021.


Podle nejnovějších zpráv od jednoho ze zákazníků, který si Model Y rezervoval již v dubnu minulého roku to vypadá, že by mohl obdržet první elektrický crossover od americké automobilky Tesla o několik měsíců dříve než se původně čekalo. Původní termín mu Tesla stanovila až po červenci minulého roku, kdy Model Y začne produkovat Giga Berlín.

Model Y má být nový tahoun automobilky Tesla

V Giga Šanghaj má začít výroba tohoto elektrického crossoveru již koncem letošního roku nebo začátkem příštího roku. Generální ředitel Elon Musk o Modelu Y říká, že je v mnoha směrech průlomový a výjimečný elektromobil, který se bude vyrábět na třech kontinentech zároveň, což se do teď žádná Tesla nevyráběla. Musk očekává, že bude trhat prodejní rekordy, v kterých předežene ty, které stanovil Model 3. Jednou z hlavních výhod tohoto elektromobilu je „nízká“ cenovka a velký zavazadlový prostor, takže se stává ideálním elektromobilem pro rodiny s dětmi. Navíc by tento elektromobil měl získat zcela novou strukturální baterií, která využívá nové bateriové články 4680, které byly představeny v rámci akce Tesla Battery Day.

Giga Berlín roste neuvěřitelný tempem

Stavba Giga Berlín roste neuvěřitelný tempem. Výroba Modelu Y  by tak mohla začít dříve než se původně plánovalo, minimálně by Tesla mohla rozjet „provizorní linku“,  na které by mohla vyrábět nízký počet Modelu Y, aby uspokojila poptávku a nažhavila nové zákazníky. Majitel, o kterém jsme Vás informovali na začátku tohoto článku by svůj Model Y měl obdržet v první či v druhém čtvrtletí 2020, alespoň to mu řekl zaměstnanec Tesly z Nizozemska.

Dřívější doručení Modelu Y prvním zákazníkům se uskutečnilo i v USA, kdy první zákazníci svůj Model Y dostali již v březnu letošního roku. Termín dodání prvních Modelů Y se v USA uskutečnil necelý rok od představení Modelu Y. Pokud se vše povede, tak masivní sériová výroba v Modelu Y začne v Evropě již v létě příštího roku, kdy bude spuštěn provoz celé Gigafactory. Navíc by vozy vyrobené v Giga Berlín měly být kvalitnější, jelikož Giga Berlín bude disponovat osmy obřími lisy, moderní lakovnou a dalšími vylepšeními.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *