Model X již zvládne sám dojet do servisního střediska

Autopilot od americké automobilky Tesla si na své konto připsal další z mnoha úspěchů. Tentokrát dokázala dopravit vozidlo z domova až do servisního střediska Tesly. Vše proběhlo bez zásahu řidiče. Nyní nám nezbývá než čekat, jelikož i tato verze Autopilota v budoucnu dorazí i do Evropy.


Autonomní řízení od Tesly je v dnešní době na opravdu vysoké úrovni. Na internetu najdete od majitelů vozů Tesla mnoho videí, ve kterých Autopilota od Tesly testují. V současné době je už skoro možné říci, že řídí lépe než normální řidič. Kromě samotné jízdy je schopný si i v úzké uličce sám sklopit zrcátka. Zastavit na semaforu a poté se i rozjet. A to vše bez zásahu řidiče.

Nyní jeden se z majitelů Modelu X, který má přístup k beta verzi Autopilota rozhodl, že dojede do servisního střediska Tesly bez zásahu řidiče. Samozřejmě pro nadšence Tesly nezapomněl ani celý svůj pokus zdokumentovat. V době pokusu měl ve vozidle nainstalovanou verzi Autopilota beta 8.1 a samotný software vozidla měl 2020.48.35.1.

Ve videu nám majitel Modelu X ukázal, že autonomní technologie od americké automobilky Tesla je v dnešní době na opravdu vysoké úrovni. Vozidlo zvládlo bez problému dojet přímo až do servisní střediska Tesly. Cestou muselo několikrát zastavit a to i na semaforech. Ovšem se vším se Autopilot vypořádal na jedničku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.