Model S znovu zlevněn, válka mezi Lucidem a Teslou přetrvává

Lucid Motors oznámil, že model Air bude stát 69 900 dolarů. Elon Musk okamžitě zareagoval a snížil základní cenu Tesly Model S. Tato změna se, na rozdíl od předchozí slevy, projevila jen v Americe. V Česku cena klesla o 84 tisíc korun. Lucid Motors ale zveřejnil informaci o ceně plánované základní varianty modelu Air a Elon Musk hozenou rukavici zvedl a oznámil další snížení ceny, ke kterému skutečně došlo. Cena necelých 72 tisíc dolarů vydržela Tesle Model S přibližně jeden den, jak informuje insideevs.com


Elon Musk tedy 14.10 oznámil, že cena Modelu S Long Range Plus (v USA základní verze) se večer změní na 69 420 dolarů, a tak se také skutečně stalo. Tato sleva se ale projevila jen v USA, v Česku Model S v zde základní verzi Long Range stále stojí 2 187 200 Kč.

Zůstává však otázka, zda to v případě Tesly bylo nutné, protože nejlevnější verze Lucidu Air přijde na trh až přibližně za rok a půl, pokud vše půjde podle plánu, tak Tesla se této konkurence zatím obávat nemusí. Každopádně výsledek jistě potěší zákazníky, kteří si budou Model S v nejbližší době kupovat. A jen to potvrzuje, že i příznivci Tesly se mohou těšit, až přijde na trh Lucid Air, protože cenová válka sníží ceny vozů obou značek.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.insideevs.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *