Model S Plaid je rychlejší než Mc Laren P1

Řidič za volantem nového Modelu S Plaid od automobilky Tesla sdílel  video z nového rekordu, který Model S Plaid zajel na dráze Laguna Seca.


Začátkem tohoto týdne se uskutečnila velmi očekáváná akce Battery Day, na které Tesla představila revoluční baterie, poukázala malou část levného elektromobilu, který nejspíše vyvíjí ve svém vývojovém a designerské centru v Číně. Kromě toho Tesla na akci pustila i zajímavé video, který oficiálně představila Model S Plaid.

Model S Plaid je nyní špičkou celé automobilky Tesla. Automobilka na svých oficiálních stránkách tento Model S Plaid nabízí za 139 990 dolarů a první dodávky by se měli uskutečnit již příští rok.§

Model S Plaid na dráze Laguna Seca

Na videu, které Tesla pustila během akce Battery Day bylo jediné a to, že Model S Plaid nyní překonal rekord na dráze Laguna Seca, který do teď držel elektromobil Air od automobilka Lucid Motor, která se snaží konkurovat automobilce Tesla.

Nyní řidič Modelu S Plaid, který celý stojí za novým překonání rekordu na dráze Laguna Seca zveřejnil video z celého rekordu.

Sebastian Vittel je zkušený závodní jezdec, který nyní zveřejnil opravdu působivé video z celého rekordu. Nad tímto videem si nyní dle našeho názoru láme hlavu nejeden z fanoušků automobilky Tesla.

V loňském roce se Tesla na této dráze vyzkoušela prototyp Modelu S Plaid, který měl na této dráze čas 1:36,55 sekundy. Ovšem začátkem tohoto měsíce tento rekord překonal elektromobil Air od automobilky Lucid Motors. Ten na této dráze měl čas 1:33 sekundy.

Nejnovější verze Modelu S Plaid, kterou Tesla oficiálně představila na akci Tesla Battery Day měla na této dráze čas neskutečných 1:30,3 sekundy. To je přibližně o 3 sekundy méně než měl jeho přímý konkurent elektromobil Air.

Je opravdu pozoruhodné, že Model S Plaid má na této dráze rychlejší čas než světoznámý McLaren P1, který řídil Randy Pobstem. Navíc je Model S Plaid velmi dobře schopný konkurovat i vozům za 1 milion dolarů, jako jsou Porsche 918 Spyder a McLaren Senna (P15), což jsou dva vozy, o kterých většina malých dětí sní.

Pneumatiky a nejasnoti

Vittel o pneumatikách řekl:

„Sportovní pohár Michelin 2 se specifickou gumou, který bude k dispozici při vydání automobilu. Velmi podobné pneumatikám Cup 2 R. “

I přesto se našli hateři, kteří čas Modelu S Plaid na této dráze popřeli. Většina říkala, že Tesla k překonání rekordu na této dráze využila odlehčený interiér Modelu S Plaid. Vittel, ale uvedl, že v interiéru nebylo nic změněno, kromě sedačky řidiče, kterou Tesla vyměnila z důvodu toho, aby se Vittelovi lépe sedělo.

Uvidíme, kdo Model S Plaid překoná. Je dobré si připomenout, že je dobré srovnávat vozy ve stejné cenové kategorii, ale to bohužel u Modelu S Plaid neplatí, jelikož ve své cenové kategorii nemá konkurenta.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *