Model S díky drobným vylepšením již na jedno nabití ujede 647 kilometrů

Tesla v poslední době provedla několik drobných vylepšení, které pomohli Tesle zvednout dojezd Modelu S dle testů EPA na 402 mil, což je přibližně 647 kilometrů.


Na začátku letošního roku začala automobilka Tesla prodávat Model S s dojezdem 629 kilometrů (391 mil), ale Musk k prodeji tohoto Modelu S řekl, že již brzy ujede na jedno nabití 400 mil. Později, ale Musk sdělil, že elektromobil, který na jedno nabití ujede 400 mil již Tesla ve svém nabídce má. Konkrétně se jedná o Model S Long Range Plus, který ovšem měl naměřený chybný dojezd.

Nyní, ale Tesla přidala do své nabídky Model S, který na jedno nabití ujede až 647 kilometrů neboli 402 mil. Tyto hodnoty jsou získány dle certifikátu EPA. Tesla vylepšila Model S tím, že mu snížila hmotnost. Dalším důvodem, proč má Model S větší dojezd je díky jiným kolům, Tesla mu teď dala Aero Wheels, což jsou stejné kola jako má například Model 3. Tyto dvě vylepšení mají za následek zvýšení dojezdu o 2 %.

Tesla nejspíše díky zkušenostem s vývojem Modelu 3 a Modelu Y zlepšila u Modelu S i olejové čerpadlo, které zlepší tření a tím i zvýší dojezd. Je také důležité podotknout, že Tesla zlepšila i rekuperaci, což může udělat u všech současných Modelů S pomocí aktualizace softwaru.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *