Model S a Model X budete moci odemykat pomocí karty a telefonu

Dle nových informací to vypadá, že Tesla brzy vyřadí klasické klíče ve formě zmenšeniny vozu Tesla i u Modelu S a X. Tesla by v budoucnu uměla k Modelu S a k Modelu X dodávat stejnou kartu, jako v současné době dodává k Modelu 3. Automobilka by tímto krokem ještě více sjednotila své vozy. Většina majitelů již v současné době využívá pro odemykání vozů své telefony, takže klasický klíč nedává v dnešní době smysl.


Známý hacker Green nyní zjistil, že Tesla do svého softwaru implementovala možnost odemknutí právě pomocí karty. Automobilka tuto možnost odemykání implementovala v aktualizaci 2020.48, která je určena pro všechny Modely S a Modely X. Hacker Green vše poznal rychle, jelikož již zná Model 3 a Model Y, ve kterém našel naprosto stejné řádky kódu.

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk již v minulosti říkal, že Tesla v budoucnu plánuje zavést odemykání pro Modely S a X pomocí mobilních telefonu. V roce 2018 Musk poznamenal, že všechny Modely S a X, včetně těch prvních, budou kompatibilní s odemykáním pomocí telefonu. Dosud tato funkce nebyla ze strany Tesla vydána.

Zatímco zjištění známého hackera Greena by mohly být jednoduše odkazy na funkci, kterou dlouho sliboval Elon Musk. Tedy využití mobilních telefonů a popřípadě i karet pro odemykání Modelů S a Modelů X.

Vozy Model S a Model X jsou prémiové vozy od této americké automobilky. V posledních měsících zaznamenala Tesla propad prodeje těchto vozů. Vše by napovídal potom, že Tesla  chce opravdu do těchto vozů implementovat odemykání pomocí mobilních telefonů a karet, aby zvýšila prodeje těchto vozů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *