Model 3 vytáhl SUV z písku v dubajské poušti

Model 3 již poněkolikáté ukázal, že má opravdu sílu. Tentokrát vytáhl z písku v dubajské poušti SUV Nissan Patrol, které váží přibližně 1,5 tuny. Je vcelku zajímavé, že Model 3 vytáhl vůz o váze 1500 kilogramů, kdy by měl maximálně utáhnout zátěž o hmotnosti 1000 kg.


Většina lidí odsuzuje elektromobily z hlediska jejich malé síly, což není pravda. Většina lidí si neuvědomuje, že elektromobily jsou vybavené elektromotorem, který má opravdu vysoký výkon. Stejně tomu je i v případě Modelu 3, který se stal nejprodávanějším vozidlem americké automobilky Tesla.

Jeho tažná síla je opravdu ohromná. Dle technických specifikací má Model 3 maximální tažnou sílu 1000 kilogramů, což v realitě není úplná pravda. Někdy je potřeba vytáhnout jiné vozidlo, které je mnohem těžší.

K jednomu případu, kdy Model 3 musel vytáhnou těžší vozidlo, které vážilo přibližně 1500 kilogramů došlo v Dubaji, konkrétně v dubajské poušti. V písku zde zapadlo SUV, které bylo potřeba vytáhnout. Naštěstí byl po ruce Model 3, který znovu předvedl, že dokáže nemožné.

Model 3 je z našeho pohledu opravdu povedené vozidlo nejenom pro rodinu. S Modelem 3 se dá dělat opravdu, cokoliv. Kromě ideálního auto pro rodinu je také ideálním vozidlem na okruhu, o čem se přesvědčil Ondřej Hunčovský. Navíc jeho tažná síla je opravdu ohromná. Za příplatek 30 tisíc korun si můžete k Modelu 3 přidat tažné zařízení s odolné oceli, která byla nejspíše využita i v tomto případě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *