Model 3 vyráběný v Giga Šanghaj má nové světlomety a další vylepšení

I když se zdá, že Tesla nyní vyrábí již pouze novou verzi Modelu 3 určenou pro rok 2021, tak nevyrábí. Giga Šanghaj až do teď stále vyráběla starou verzi Modelu 3 a nyní implementuje do tamního Modelu 3 některé nové vychytávky, které se objevili u nové verze Modelu 3 v USA.


Do čínských Modelů 3 nyní začala Tesla implementovat nové světlomety, které se poprvé objevily u nové verze Modelu 3 v USA. Zatím se Tesla nevyjádřila, proč vyměnila světlomety ve vozech Tesla, ale dle fotografií od fanoušků Tesly z Číny se zdá, že nové světlomety jsou jasnější a výkonnější. Nové světlomety nyní díky nové čočce produkují i jasnější a ostřejší paprsky, což zlepšuje viditelnost kamer či senzorů ve tmě a navíc zvyšují i viditelnost ve tmě i řidiči.

Nové světlomety, které Tesla již implementuje do nových modelů 3 prošli bezpečnostním testem od United States Insurance Institute for Highway Safety. Je zajímavé, že se nové světlomety agentuře nejprve nelíbili, kvůli ostrým paprskům, které mohou oslnit protijedoucího řidiče. Tesla tento problém, ale obratem vyřešila.

Změny u Modelu 3 vyráběného v Giga Šanghaj

U Modelu 3, který vyjel z Giga Šanghaj můžeme najít chromované detaily a lišty, které měla i první várka Modelů 3 mířících do Evropy. Možná by Modely 3 exportované do EU mohly mít i dvojitá okna, jelikož ty vyráběné v Giga Šanghaj je nyní mají. Tesla změny u Modelu 3 vyráběného v Giga Šanghaj zavádí postupně, jelikož již  minulosti byla velmi opatrná se zaváděním změn. Například časté změny designu vozů Tesly by mohly automobilce spíše uškodit než prospět.

Je velmi pravděpodobné, že Tesla do Evropy již exportovala Modely 3, které mají některé vychytávky z nové verze Modelu 3, kterou Tesla nyní vyrábí v USA. U Modelů 3 exportovaných do Evropy by měla být zachována středová konzole a chromované lišty, ale ostatní změny zde Tesla již mohla udělat. Vše se dozvíme až dorazí loď naložená Modely 3, které budou určeny pro Německo, Francii, Itálii, Nizozemsko, Portugalsko, Švýcarsko a Švédsko.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *