Model 3 unikl nehodě díky zrychlení

Vozy Tesla jsou proslulé svojí okamžitou akcelerací, jak bývá u elektromobilů zvykem. Kromě okamžité akcelerace mají vozy Tesla i vysokou úroveň bezpečnosti.


Využití okamžité akcelerace si vyzkoušel majitel Modelu 3, který na YouTube vystupuje pod jménem Daniel Spalding. Ten musel okamžitě zrychlit, aby předešel bouračce.

Spalding, který dokumentuje své zkušenosti s vlastnictvím na svém kanálu YouTube, nedávno sdílel poměrně napjaté video, které nedávno nahrál. Video bylo krátké, ale obsahovalo něco, co žádný řidič nikdy nechce vidět zezadu – rychle se blížící auto, které dostatečně nezpomaluje. Takovéto incidenty obvykle končí tím, že jsou oba vozy výrazně poškozeny. Čí v horším případě i se zraněním

Naštěstí měl Spalding štěstí a včas zareagoval a sešlápnul plyn svého Modelu 3. Spalding celou situaci popsal tak, že jel a náhle se provoz před ním zastavil a proto začal brzdit. Auto za ním, ale nezareagovala a bez Spaldingové reakce by jeho Model 3 i auto za ním dopadlo hodně špatně.

Tesly patří k nejbezpečnějším automobilům na silnici a Model 3 je až po okraj naplněn bezpečnostními prvky. Někdy však může prevence nehod spadat pod reflexy řidičů ze staré školy. Naštěstí byl Spalding připravený zakročit. K předejití nehody mu pomohlo i  rychlení Modelu 3, které je okamžité. A proto se Spaldingovi i majiteli Acura Integra podařilo uniknout škodě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *