Model 3 prorazil střechu kamionu. Může za to Autopilot?

Při nehodě se naštěstí nikomu nic nestalo. Díky tomu, že se při nehodě střetl elektromobil od automobilka Tesla, tak se video, na kterém je natočena nehoda začalo rychle šířit na sociálních sítí a na internetu.


Nehoda se stala ve středu v Tchaj-wanu. Řidič jel po dálnici a měl zapnutého Autopilota. Ovšem si nevšimnul, že kousek před ním leží na dálnici převráceny kamión, který zablokoval oba dva jízdní pruhy.

Řidič si, ale převráceného kamionu všimnul na poslední chvíli, takže začal brzdit jednu sekundu před tím než došlo k nárazu. Díky tomu, že řidič alespoň jednu sekundu před nehodou začal brzdit, tak zmírnil náraz střetu Modelu 3 s kamiónem. Ale i přesto prorazil Model 3 střechu přívěsu kamiónu, který ležel na boku přes dva jízdní pruhy.

Jako zázrakem vyvázal řidič bez vážnějšího poranění, takže celá nehoda dopadla dobře.

Celou událost zachytily bezpečnostní kamery u dálnice. Na následujícím videu je vidět pouze záběr z jedné strany, ale na zahraničním portálu SETN je vidět i záběr z druhé strany a rozsvícení světel brzd až opravdu na poslední chvíli..

Automobilka všude upozorňuje, že i přes zapnutého Autopilota má řidič vozidla pozorně sledovat jízdu a být připraven okamžitě zastavit a ovládat své vozidlo. Bohužel u této nehody se řidič Modelu 3 spoléhal pouze na Autopilota  a začal brzdit jednu sekundu před střetem obou vozidel. Když by řidič Modelu 3 začal brzdit dříve, tak ke středu nemuselo vůbec dojít. Tesla výrazně upozorňuje, že Autopilota ve vozech Tesla je spíše pro bezpečnost nikoliv pro autonomní jízdu, jak ho většina řidičů vozů Tesla využívá.

Celou nehodu natočili bezpečnostní kamery, které byly umístěny u dálnice. Na videu je vidět, jak řidič začal brzdit, což jde poznat podle rozsvícených brzdných světel. Je vidět, že řidič začal brzdit opravdu na poslední chvíli.

 

Váš tým 

Zdroj  www.elektrickevozy.cz, electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *