Model 3 pro rok 2021 získal v testu EPA nadprůměrné hodnocení

EPA nyní začíná zveřejňovat výsledku testu nové verze Modelu 3 pro rok 2021. Americká automobilka Tesla společně se svým  Model 3 2021 je v nadprůměru. Kromě zvýšen dojezdu se zdá, že Tesla kromě estetických vylepšení provedla další zajímavá vylepšení.


Nový Model 3 2021 ve verzi Long Range nyní na jedno nabití ujede až 570 kilometrů, přičemž původně Model 3 ve verzi long Range ujel na jedno nabití 520 kilometrů.  Nejsilnější verze Modelu 3 pro rok 2021, Performance zvládne na jedno nabití ujede až 510 kilometrů, původně na jedno nabití ujel Model 3 ve verzi Performance 482 kilometrů.

Zdroj: US Department of Energy

Ze zvýšení dojezdu nám nejlépe vychází verze Long Range, která je dle našeho hodnocení nejlepší verze Modelu 3, pokud berete v potaz cenu a výkon. Verze Performance má sice vyšší zrychlení, ale zase je dražší a má nižší dojezd, jinak se oproti verzi Long Range nijak neliší, pokud opomeneme karbonové křídlo a další sportovní prvky.

Zdroj: US Department of Energy

Vydání nové aktualizované verze Modelu 3 rozpoutalo o komunitě elektromobility mnoho údivu a otázek. Tesla novou verzi Modelu 3 pro rok 2021 vydala zcela v tichosti i přesto, že zvýšila dojezd, zdvojila skla, přidala elektricky otevírací kufr či změnila středovou konzoly, která byla majiteli Modelu 3 velmi kritizována, kvůli nepraktickému lesklému vzhledu. Kromě toho Tesla přidala do nové verze Modelu 3 tepelné čerpadlo, čímž zvýšila účinnost elektromobilu v chladném počasí.

„Myslím, že jako teplo – pro tepelné čerpadlo v autě je schopnost používat baterie jako zásobník tepelné a elektrické energie velmi důležitá,“ uvedl Elon Musk.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *