Model 3 má nyní baterii o kapacitě 82 kWh

Americká automobilka Tesla zvýšila kapacitu baterie u nové verze Modelu 3 určené pro rok 2021. Dříve měl Model 3 ve verzi Long Range baterii o celkové kapacitě 75 kWh. Nyní má Model 3 2021 ve stejné verzi baterii o kapacitě 82 kWh. Tuto verzi Tesla uvedla na trh v polovině října letošního roku.


První zprávy o zvýšení kapacity baterie Modelu 3 2021 přišly začátkem listopadu, kdy si zákazníci v Evropě všimli, že jejich vozy mají v dokumentaci uvedenou baterii o kapacitě 82 kWh. Dříve Tesla nabízela stejnou variantu Modelu 3 s kapacitou 75 kWh.

Novou baterii mají dle dosud zjištěných informací obsahovat veškeré varianty vozu Model 3, které Tesla vyrábí ve své továrně Fremont. Jedná se o verze Dual Motor AWD, Long Range a Performance. Tyto varianty Modelu 3 by ve verzi pro rok 2021 měly obsahovat baterii o kapacitě 82 kWh.

Kromě větší baterie je Model 3 pro rok 2021 vybaven řadou vylepšení. Tesla u této verze Modelu 3 přidala tepelné čerpadlo, která si většina majitelů přála. Kromě toho Teslu u vozu odstranila veškeré chromové doplňky a dala je do černé barvy. Vozidlo z našeho pohledu na pohled vypadá elegantněji. Jedna z největších změn se odehrála uprostřed interiéru. Automobilka kompletně přepracovala středovou konzoli. Ta má nyní nový matný vzhled a je více podobná té, kterou nalezneme v Modelu S a v Modelu X.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *