Model 3 je opravdu bezpečným vozidlem. Máme jasný důkaz!

Majitel elektromobilu děkuje americké automobilce Tesla poté, co byl jeho Modle 3 zapojen do vysokorychlostní nehody, která mohla vést k vážným zraněním. Díky bezpečnosti Modelu 3 vyvázl majitel prakticky bez zranění a po nehodě mohl v klidu odejít.


Majitel Modelu 3 si jel po vedlejší cestě, když se jedoucímu kamionu uvolnilo kolo. Uvolněné kolo nabouralo vysokou rychlost a mířilo přímo na Model 3, který následně trefilo. Celá nehoda trvala pár vteřin.

Dle fotografií, které se po nehodě objevily na sociálních sítí to vypadá, že kamion, kterému kolo ulétlo se po silnici pohyboval rychlostí 80 km/h, což z kola udělal velmi nebezpečný předmět. Kolo po upadnutí narazilo čelně do Modelu 3, kterému rozbilo celou přední kapotu. Na celém incidentu je zajímavé, že i přes náraz zaznamenala DashCam celou nehodu.

Majitel na svém profilu na sociální síti Twitter ukázal několik snímků z nehody. Fotografie dokazují, jak extrémní náraz to byl. Je vidět, že v kabině Modelu 3 jsou rozlétlé airbagy. Je důležité podotknout, že kdyby řidič nejel v Modelu 3, tak by celá situace mohla dopadnou tragicky. Majitel po nehodě neváhal a objednal si další Model 3, jelikož tento je dle našeho názoru na odpis.

Dobrým důvodem pro hvězdné hodnocení bezpečnosti Modelu 3 je robustní rám vozidla a jeho plně elektrický design, který umožňuje výrobci elektromobilů využít celou jeho přední část jako efektivní deformační zónu. Tato výhoda byla v sdělení majitele Modelu 3 jasně zdůrazněna, protože kabina vozidla zůstala nedotčena, přestože celá přední část byla zničena rozběhovým kolem.

Tesla Model 3 patří dnes k nejbezpečnějším vozidlům na silnici. Plně elektrický sedan získal hvězdné hodnocení bezpečnosti od mnoha agentur, jako jsou NHTSA, Euro NCAP a ANCAP.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *