Model 3 je nejprodávanějším elektromobilem za rok 2020

Tesla Model 3 je stále nejprodávanějším elektromobilem na světě a žádný jiný elektromobil ho zatím nepředběhnul. Tímto titulem, který Model 3 získal je možné říci, že Model 3 je naprosto vynikající elektromobil. Právě Model 3 již delší dobu trhá rekord v prodejích a v mnoha dalších věcech.


Model 3 od americké automobilky Tesla byl vůbec první elektromobil, který vynikal svými specifikacemi, ale zároveň i cenou. Ihned po představení se z něho stal celosvětový hit. Je to právě Model 3, který proslavil automobilku Tesla.

Ovšem před uvedením Modelu 3 musela Tesla značně investovat do výroby, aby ho stíhala vyrábět. Kromě rozšíření Giga Nevada musela vystavět i svou další Gigafactory v Číně, aby zde byla schopna uspokojit aktuální poptávku.

Tesla zažila výrobní peklo

Automobilka se během rozběhu v letech 2017–2019 dostala do toho, čemu se říkalo „výrobní peklo“. Právě toto výrobní peklo jí přineslo řadu zkušeností, které jí v budoucnu budou ve většině pouze prospěšné. Největší peklo měla se špatným slícováním, špatnou kvalitou laku či s pozdními termíny doručení.

Kde se umístil Model Y? Kdo byl za Modelem 3?

Společnost EV Sales Blogspot, která dlouhodobě sleduje prodej elektrických vozidel po celém světě, vydala své zprávy o prodeji z roku 2020.

Zdroj: Electrek.co

Jak vidíte, Model 3 zůstává na prvním místě s extrémně širokou rezervou téměř 250 000 vozidel. Rozdíl mezi Tesla Model 3 a druhým nejprodávanějším modelem je větší než celkový prodej dalších dvou nejprodávanějších elektromobilů dohromady.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *