Model 3 jako taxík je v New Yorku populární

Model 3 od americké automobilky Tesla je v New Yorku populární více, než taxík se spalovacím motorem. Právě toto vozidlo ukazuje více lidem elektromobilitu, ale navíc poukazuje nad využitím elektromobilu v běžném provozu.


V říjnu 2019 schválila Newyorská komise pro taxi, která dohlíží na městskou flotilu žlutých taxíků, Tesla Model 3 jako první elektromobil, který se může stát taxíkem v New Yorku. O rok později se Model 3 dostal do reálného provozu a začal vozit první klienty.

Provozovat elektromobil jako taxík je mnohem ekonomičtější, než provozovat jako taxík vozidlo se spalovacím motorem. Přes den může taxík vozit klienty a přes noc nabíjet. Kromě toho může nabíjet i na stanovištích, kde taxík čeká na klienty. V současné době najdeme v New Yorku již několik elektromobilů, které zde mají i vlastní dobíjecí stanice. Tyto stanice vystavěl přímo provozovatel těchto taxíků.

Tesly jako taxíky nenajdeme pouze v USA!

Elektromobily v roli taxíků nejezdí pouze v USA, ale i v Praze. Zde najdeme jako taxíka například Model S, který zde provozuje jeden z nadšenců Tesly. Nejvíce populární elektromobily v roli taxíků jsou populární v Nizozemsku. Ve městě Amsterdam najdeme přes 100 vozů Tesla, kteří zde vozí klienty z letiště.

Uvidíme, jak často v budoucnu budeme vídat elektromobily jako taxíky. Za nás je využití elektromobilů jako taxíky dobrý nápad, který je navíc šetrný k životnímu prostředí.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *