Model 3 a Model Y budou mít nyní rychlejší nabíjení. Proč?

Společnost Panasonic bude v Giga Nevada vyrábět nové baterie. Tyto baterie by měli mít vyšší energetickou hustou, ale nyní se dozvídáme, že se budou i rychleji nabíjet. Důležité je upozornit, že se nejedná o nové bateriové články 4680, které Tesla představila v rámci své akce Tesla Battery Day, ale jedná se pouze o vylepšený současný článek.


Panasonic již na začátku letošního roku oznámil investici ve výši 100 milionů dolarů do výroby bateriových článků v Giga Nevada. Nový bateriový článek, který bude společnost Panasonic v Giga Nevada vyrábět bude stejně velký jako ten současný, můžeme říci, že bude mít velikost jako klasický článek, který například můžeme vidět u dětských hraček. Panasonic zatím pro Teslu nebude vyrábět nové bateriové články 4680, které jsou mnohem větší než ty stávající. Bateriové články 4680 by se poprvé měli objevit u Modelu Y vyráběného v Giga Berlín, takže bychom tyto články měli spatřit v červenci 2021, kdy bude zahájen provoz Giga Berlín.

Tesla již nejspíše využila nové články u Modelu 3

Americká automobilka Tesla před nedávnem představila novou verzi Modelu 3 určenou pro rok 2021. U této verze provedla několik zásadních vylepšení. Na první pohled si nejspíše všimnete odstranění chromových lišt, zdvojení oken a zcela nové středové konzole, která má nyní matný vzhled, podobná té v Modelu S a v Modelu X. Pokud se budeme zabývat specifikacemi nové verze Modelu 3, tak Tesla u této verze zvýšila dojezd, tedy zvýšila efektivitu využití energie. Je možné, že Tesla právě u této nové verze využila vylepšené bateriové články od společnosti Panasonic, ale zatím se jedná pouze o spekulace.

Jaké výhody mají vylepšené bateriové články?

Nové bateriové články, které nyní bude společnost Panasonic vyrábět pro Teslu v Giga Nevada jsou na zcela nové chemické úrovni. K dosažení nové chemické úrovně bylo zapotřebí snížit obsah kobaltu, přičemž byla zvýšena hustota článků o 5% a výkon až o 10%. Nové bateriové články nyní zvládnou i rychlejší nabíjení a budou se objevovat v Modelu 3 a v Modelu Y. Využití nových článků možná naláká nové zákazníky, kteří si nechtějí koupit elektromobil právě z důvodu „pomalého“ nabíjení.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *