Missouri nabídlo Tesle 1 miliardu dolarů

Missouri dalo společnosti Tesla oficiální nabídku na novou Gigafactory, v které se bude vyrábět Cybertruck. Nabídka od Missouri činí 1 miliardu dolarů.


Od té doby, co generální ředitel Elon Musk oznámil, že společnost Tesla hledá místo ve střední USA, aby zde vystavěla novou Cybertruck Gigafactory, tak několik států nabídlo Tesle opravdu zajímavou nabídku, na kterou chce Teslu přilákat. Elon Musk neuvažoval o tom, kde přesně ve střední Americe vystaví Tesla novou Gigafactory, ale Musk před časem zmínil, že by měla být nová Gigafactory vystavena v oblasti okolo Texasu.

Missouri, Colorado a Arkansas neváhali a zapojili se do „boje“ o novou Gigafactory. Tyto státy se do „boje“ zapojili především z důvodu, že chtějí ve státu nové pracovní pozice pro své občany.

Podle aktuálních informací podal stát Missouri opravdu zajímavou nabídku.

„Tesla hledá někde na Středozápadě nové místo pro Gigafactory.“ Přibližně před týdnem sestavily město Joplin a obchodní komora formální nabídku a předložily ji společnosti Tesla. “

Podle obchodní komory by Tesla měla za 12 let dostat od Missouri více než 1 miliardu dolarů.

1042 akrová stránka, která by byla prodána s 50% slevou společnosti Tesla.

100% daňová úleva na 12 let.

Elon Musk, ale uvedl, že úlevy, které by jim daný stát dal hrají pouze jeden z mnoha faktorů.

„Pobídky hrají roli, ale také náklady na logistiku, přístup k velké pracovní síle se širokou škálou talentů a kvalitu života.“

Jeden z faktorů, který pro Muska a Teslu je důležitý je doprava. Ohledně dopravy v Missori se rozpovídal Joplin, který uvedl, že k Gigafactory bude udělaný železniční systém. Celá Gigafactory bude i několik minut od regionálního letiště.

Pokud jde o další Muskův faktor, kterým jsou zaměstnanci. V okruhu 20 mil je 193 000 lidí a v okruhu 30 mil je 279 000 lidí, včetně několika inženýrů a odborníků na baterie. Tesla, ale zatím nepotvrdila výběr místa, kde bude stát nová Cybertruck Gigafactory, ale očekává se, že výroba Cybertrucku začne již příští rok.

 

Váš tým 

Zdroj www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *