Mega baterie od Tesly by měly nahradit plynové elektrárny

Tesla chce nahradit plynové elektrárny svými Tesla Megapacky.


Tesla před nedávnem představila obří uložiště energie, které nazvala Megapack. A nyní přišla informace, že projekt s Megapacky by měl nahradit plynové elektrárny. Tesla už svůj megapack postavila například v Austrálii, kde slouží ke stabilizaci tamnější elektrické sítě. V rámci projektu  Hornsdale Power Reserve přitom za jeden rok ušetřila  25 mil. $.  V tomto případě byly náklady na projekt  56 mil. $, což znamená, že se jedná o investici s velmi rychlou návratností.  Projekt Megapack od Tesly má být velice efektivní, protože podle Tesly má toto řešení o 60% větší energetickou hustotu než jiné energetická uložiště.

Megapack je dostupný i pro domácnost, ale pouze v malém měřítku nazvaném Powerwall. Powerwall slouží především pro domácnost, aby při výpadku proudu pokryl omezenou spotřebu elektrické energie na rozdíl od verze Megapack, který má kapacitu  až 3 MWh. Tato kapacita je totožná se šedesáti bateriemi, které jsou umístěny v Modelu 3 ve verzi Standart Range. Megapack je přitom sestaven ze stejných článků, jaké obsahuje baterie v Modelu 3.

Megapack vs. plynové elektrárny

V Jižní Kalifornii bude nasazen Tesla Megapack 60 MWh – set baterií, který bude poskytovat elektrickou energii do tamnější elektrické sítě. V rámci celého projektu má být nainstalováno až 41 kusů Tesla Megapack právě v oblasti Golete. Regiony  Santa Barbara a Goleta potřebují během energetické špičky až 285 MW elektrické energie. Právě během této špičky se musí spolehnout na plynové elektrárny. Tesla Megapack má nahradit jednu plynovou elektrárnu, která vypomáhá tamnější elektrické síti. Toto řešení by mělo být z více pohledů mnohem efektivnější. Kvůli starým dosluhujícím plynovým elektrárnám je třeba uskutečnit tuto náhradu co nejdříve. Tesla uvedla, že dokáže nasadit svůj Megapack za 3 měsíce a to o kapacitě 1 GWh a s výkonem 250 MW.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *