Manažer pro výstavbu Giga Berlín opustil svojí pozici. Proč?

Německý stavební tým Tesly se tento týden musel rozloučit s manažerem automobilky pro tento projekt Evanem Horetským. Důvody jeho propuštění jsou nyní neznáme.


Tento týden se museli zaměstnanci Tesly, kteří pracují na Giga Berlín rozloučit s manažerem Tesly pro výstavbu této Gigafactory. Minulý týden se však s Horetským už loučila globální dodavatelka Tesly pro stavebnictví Michaela Schmitz. „Bylo mi ctí pracovat pro vás a s vámi. „Dokončíme to za vás, Giga Meisteri. Opatruj se“!

Informace o jeho odchodu od automobilky jsou nyní neznámé. Nejspíše musel odejít, kvůli problému dodávky vody do Giga Berlín, která byla zastavena, jelikož nebyla zaplacena faktura za minulý měsíc. Ovšem dle informací z Twitteru byl Horetsky propuštěn předtím než se fiasko s dodáním vody událo. To by nasvědčovalo i tomu, proč voda byla odstavena a nebyla zaplacena faktura, což měl na starosti nejspíše Horetsky, který svojí pozici opustil.

Kvůli zastavení dodávky vody musela být celá výstavba Giga Berlín pozastavena. Naštěstí Tesla fakturu za vodu obrate uhradila a výstavba mohla pokračovat.

Je zajímavé, že Horetsky již v minulosti dohlížel na stavbu Giga Nevada, která byla zároveň první Gigafactory, kterou Tesla přípravu továrny Fremont, kde Tesla má v dnešní době zázemí. Je velmi pravděpodobné, že se Horetsky podílel i na plánování výstavby Giga Texas.

Automobilka Tesla k Giga Berlín nyní uvedla:

„Giga Berlín roste neuvěřitelný tempem, které neustále zrychluje. Budovy se v příštích týdnech začnou plnit zařízeními, které jsou nezbytné k provozu. Navíc se tým pro výstavbu Giga Berlín neustále rozrůstá a věříme, že termín plánovaného otevření v červenci 2021 dodržíme“.

Navíc se již chystá výrobní linka na nové bateriové články 4068, které má jako první obdržet Model Y, který se bude vyrábět právě v Giga Berlín. S prvními dodávkami pomůže pilotní linka v továrně Fremont.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *