Majitelé Tesly s novou aktualizací Traffic Light odhalují některé zajímavé zážitky

Majitelé Tesly s nejnovější funkcí Full Self-Driving popsali svoje první emoce u nově vydané funkce Traffic Light a Stop Sign Control a výsledky jsou jistě přesvědčivé.


Společnost Tesla oficiálně představila tuto funkci americkým řidičům Tesly 24. dubna s aktualizací softwaru 2020.12.6, která přichází zhruba týden poté, co členové programu Early Access Program odhalili první zkušenosti s novou reakcí Autopilot.

Majitelé Tesly Silicon Valley ukázali, že jejich Model X bezpečně reagoval na stopku s funkcí v sousedství.

YouTuber Dirty Tesla také nahrál kompilaci svého modelu 3, který reagoval na semafory a stopky za různých podmínek na silnici, včetně křižovatek, stopek v nákupním centru a semaforů na rušné hlavní silnici. Test odhalil některé pozitivní zkušenosti, ale také odhaluje, v některých případech, problémy často spojené s časnými interacemi nových funkcí Autopilota.

Jedním z důležitějších problémů, na který narazil Dirty Tesla, bylo to, že jeho vozidlo náhodně zastavilo pod mostem a využilo tuto funkci. Vizualizace jízdy na vozidle byla zmatená, když na pravé straně silnice bylo vidět deaktivované semafory. Tato nejistota měla za následek zastavení vozidla uprostřed rušné dálnice.

Vozidla Tesla měla v minulosti problémy s mosty a nadjezdy, přičemž někteří majitelé uváděli, že mosty a nadjezdy způsobily náhle zpomalení jejich vozidel. Tento problém je bezpochyby něco, čeho se má automobilka zaměřit na zlepšení, zatímco její pokročilá neuronová síť se stále učí od okrajových případů prostřednictvím dat loďstva.

Elektrická automobilka v poznámkách k vydání připouští, že tato funkce má opatrný charakter a bude se muset „přirozeněji ovládat“, protože se používá v průběhu času, a data jsou nahrávána do Tesly neuronové sítě. Protože s touto funkcí jezdí více lidí, zlepší se to až poté, co se informace zkompilují, a flotila elektrických automobilů Tesly se stává komplexnější a sebevědomější, když pracuje v režimu s vlastním řízením.
V současné době je široká verze nové funkce Autopilot dostupná pouze ve Spojených státech. Generální ředitel Tesla Elon Musk na začátku dubna prohlásil, že tato funkce by se nakonec dostala i k mezinárodním majitelům, což by v každé zemi bránilo regulačnímu schválení.
Podívejte se na kompilaci videí od majitelů Tesly níže, kteří se podělili o své zkušenosti s nejnovějšími kontrolkami semaforu Autopilot a kontrolkami Stop Sign.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *