Majitelé Modelu 3 se snaží vytvořit rekord v Trans-Canada pomocí Superchargerů

Dva majitelé Tesly a respektovaní členové komunity elektromobility se pokusí zapsat do historie a pokusí se projet Modelem 3 Performance napříč Kanadou od Britské Kolumbie do Halifaxu v Novém Skotsku.


 Ian Pavelko a Trevor Page z online fóra majitelů Tesla vyrazí v neděli z Delty, Bc. Pokusí se absolvovat 5 794 km dlouhou cestu pomocí nově otevřené trasy Tesla Trans-Canada. Tyto dva lidé se snaží zvýšit povědomí o tom, že elektrická vozidla jsou dokonalá na dlouhé vzdálenosti i v drsném a nepředvídatelném počasí v Kanadě. 

Pavelko a Page se vydají na cestu po celém úseku silnice Trans-Canada Highway, federální a provinční dopravní tepny, která spojuje deset kanadských provincií od břehu Tichého oceánu po Atlantik na východě. Díky Trans-Canada Supercharger bude moci Model 3 projet celou trasu bez jakýchkoliv omezení. Navíc více jak 50 % stanic jsou stanice s 250 kW Superchargerem V3, který je schopný nabít elektromobil za necelou půlhodinu. 

Tesla Trans-Canada Supercharger route

Pavelko a Page vlastně nejsou prvními, kdo se pokusí o cestu od pobřeží Pacifiku do Atlantiku. V roce 2016 jeli pár Silke Sommerfeld a Rolf Oetter svým modelem X z Vancouveru do Newfoundlandu se solárním přívěsem. V prosinci 2019 se Kevin Belanger a Don Goodeve také pokusili ve své Tesle projet celou Kanadu, ale kvůli špatným povětrnostním podmínkám cestu nedokončili. 

Pavelkův a Pageův výlet sponzoruje Fast EV, divize Fast Wheel. Fast Wheel nabízejí řadu kol z dodatečných slitin, která jsou speciálně navržena tak, aby udržela účinnost elektrických vozidel. 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *