Majitelé aut Tesla sdílejí první dojmy o Full Self-Driving

Majitelé Tesly @tesla_raj a @teslaownersSV se nedávno vydali na otevřenou cestu, aby provedli skutečný test omezené beta verze Full SelfDriving. Omezená beta verze FSD byla vydána koncem 21. října majitelům Tesly s předčasným přístupem a očekává se, že bude představovat některá vylepšení.


Když mluvíme o aktualizaci FSD, Tesla Raj si všiml, jak zřetelně odlišný software společnosti Tesla s vlastním řízením jednal, jakmile narazil na silnici během svého testu v reálném světě. „Takže při nastupování do auta se zpočátku nedostávalo Full SelfDriving, dokud jste nebyli mimo příjezdovou cestu.“ Právě v tu chvíli se obrazovka změnila na počítačovou grafiku z budoucnosti, která v zásadě vypadala, jako byste viděli to, co vidí počítač, “uvedl ve svém videu na YouTube o své zkušenosti. Nové vizuály FSD budí dojem, že řidiči vidí do mysli, kterou vytvořil tým Tesly pro umělou inteligenci. Nadšenec elektromobilu si všiml, že auto z kraje silnice vidělo mnohem víc, než tomu bylo dříve, než se otočilo k lidem, kteří kolem něj chodili.

 

Dva nadšenci Tesly aktivovali FSD při procházení ulicemi města, což je funkce, na kterou předchozí iterace Full SelfDriving nestačily. Uvedl, že Tesla’s FSD před vydáním omezené beta verze byla silně závislá na značkách jízdních pruhů. Jeho závislost na značkách jízdních pruhů ztěžovala FSD navigaci v obytných ulicích. Nezdálo se, že by nová aktualizace měla problémy s projížděním obytnou oblastí, ani s odbočkami. Dříve FSD nedělal samy otáčení vlevo a vpravo. Software Full SelfDriving společnosti Tesla pouze udržoval auto ve svém jízdním pruhu, pomohl se sloučit z jízdních pruhů a zastavil na červené semafory nebo zastavil značky s potvrzením. Během svého testu v reálném světě dva nadšenci EV předvedli, jak může Tesla provádět zatáčky s omezenou beta verzí FSD. Výkon může být pro nejzkušenější řidiče menší. Otočení může být koneckonců děsivé i pro lidské řidiče, zejména na přeplněných silnicích s řidiči, kteří chybí v taktickém oddělení. Takže na to, že FSD umí udělat obrat sám, a opatrně, je docela úspěch.

 

Oba také viděli rozdíl mezi reakcí FSD na semafor v křižovatce a zeleným světlem v křižovatce. Tesla Raj pozoroval, jak v těchto případech jednala FSD podobná člověku. Například auto zastavilo na křižovatce a pomalu se plížilo – jako by se zastavilo, aby zkontrolovalo, zda tam nejsou protijedoucí vozy – před provedením zatáčky. Drobná akce skutečně předvedla, jak daleko se Tesla dostala ve vývoji FSD. V posledních několika měsících poskytl Elon Musk majitelům Tesly tu a tam informace o vylepšeních, která přijdou s přepisem Autopilota. A když Tesla konečně vydala omezenou beta verzi FSD, určitě nezklamala. Omezená beta verze FSD se bude během víkendu nadále šířit k vlastníkům včasnějšího přístupu, což komunitě dá něco, na co se bude těšit, až skončí pracovní týden. Vzhledem k tomu, že beta verze Full SelfDriving je vydána více vlastníkům předčasného přístupu, generální ředitel společnosti Elon Musk oznámil, že cena FSD se brzy zvýší o 2 000 $. Aktuální cena FSD je 8 000 $. Později tweetoval, že zvýšení cen vstoupí v platnost ve čtvrtek 29. října, pouze pro americký trh.

Podívejte se na postřehy Tesly Raj o jeho zkušenostech s omezenou beta verzí FSD ve videu níže:

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *