Majitel Tesly Model Y ukazuje, jak bezdotykově otevřít kufr pomocí ,, Hey Siri!“

Majitel Tesly Model Y nedávno ukázal, jak s virtuálním asistentem Siri od Apple, který najdeme v každém iPhonu, může otevřít zadní dveře svého vozu, pomocí fráze: „Hey Siri“. Použití této funkce by mohlo být výhodné pro majitele, kteří používají svůj model Y k přepravě mnoha věcí, ale mají potíže s otevřením prostorného kufru crossoveru.


Tuto funkci sdílel majitel Tesly Ryan Wallace , který nedávno převzal jeden z prvních Modelů Y Performance. Wallace využil aplikace „ Stats: For Tesla Model S / X / 3 “ k dosažení této skvělé funkce. Wallace sdílel video, funkce v akci, které otevírá a zavírá výtahová brána tím, že říká: „Hi Siri “ následuje buď „otevřete kufr“ nebo „zavřete kufr“. V minulosti někteří výrobci automobilů využívali k otevření výklopných dveří vozidla nožní senzor. To je výhodné, když má majitel ruce plné práce. Nožní senzory jsou pro některé fantastické, ale funkce aktivovaná hlasem by se mohla ukázat ještě užitečnější, protože může být snazší říct „Hey, Siri“, než nohou hledat senzor pod nárazníkem. Wallace uvádí, že statistická aplikace má v současnosti widget, který umožňuje integraci Siri. Zatímco Wallace používal hlasové příkazy k zobrazení funkce v akci na svém iPhone , uvedl, že je také kompatibilní pro použití na Apple Watch.

Chcete-li tuto funkci v iPhone povolit, měl by uživatel vstoupit do nabídky Nastavení v Tesle, poté přejít na kartu „Siri & Search“ a zapnout možnost „listening „Hey Siri“. Tento příkaz umožní hlasovému asistentovi Apple, aby byl okamžitě aktivní, když řeknete: „Hej, Siri,“ když je v blízkosti telefonu. Asistent Google bohužel není kompatibilní s aplikací Stats, takže prozatím budou moci hlasové aktivace používat pouze uživatelé IPhone.

Wallace testoval tuto teorii hlasem své rodiny a zdálo se, že iPhone reaguje pouze na jeho hlas. To je důvod, proč má Apple uživatele iPhone několik různých frází o nastavení Siri. Zdá se, že iPhone reaguje pouze na tóny a tóny detekované jako hlas majitele. To ztěžuje přístup někomu jinému do kufru modelu Y tím, že se pokouší spustit funkci „Hey Siri“.
Kromě toho lze funkci „Hey Siri“ použít s jakýmkoli vozidlem Tesla, vysvětlil Wallace. Zatímco model Y je jediným vozidlem, které může využívat hlasem aktivované výklopné dveře. Akce jako je zamykání nebo odemykání dveří, zapnutí klimatizace nebo aktivace režimu Sentry, lze využít prostřednictvím integrace aplikace Siri do aplikace Tesla Stats.

 

 

Váš tým 

Zdroj www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *