Majitel Modelu 3 zapřáhl za svoji Teslu vozík se solárními panely. Proč?

Majitel Tesly předvedl poměrně nový způsob nabíjení svého modelu 3. V nedávném videu se Sean Callaghan z kanálu YouTube YouYeBoi rozhodl použít sérii plošných solárních panelů na vlečném přívěsu k vytvoření mobilního nabíjecího stroje pro jeho plně elektrický sedan. Chtěl tím nabíjet svoji Teslu za jízdy. Jak to dopadlo?


Callaghan plánoval používat pouze slunce a solární panely zakoupené z Číny. Chtěl tím nabít svůj model 3. Solární panely shromažďovaly energii ze slunce a přenášely ji do baterie. Solární panely byly připojeny k baterii, které držely energii – baterie připojené ke střídači, pak nabíjely Teslu Model 3.
Celá sestava by modelu 3 poskytla asi 800 wattů energie za úplně slunečného dne. Callaghan však natočil video, když bylo zataženo, takže celé sestavení přívěsu solárního panelu dokázalo během testu hostitele YouTube zajistit pouze asi 300 wattů.
Abychom to uvedli do perspektivy, 100 voltová domácí zásuvka poskytuje 1,4 kilowattů energie nebo 1400 wattů. Sestava solárního panelu o výkonu 300 wattů postavená společností Callaghan proto produkovala méně než 25% energie typické zásuvky ve zdi. To je v porovnání s 250 kilowattovými superchargery V3, které poskytují 250 000 wattů, což je asi 833krát tolik energie, než je stavba provizorního solárního panelu.
Cílem Callaghan však nebylo rychle dobít vozidlo. Vysvětlil, že myšlenka pochází z předchozího videa, kde k nabití svého modelu 3 použil větrnou turbínu zakoupenou za 5 000 dolarů. Chtěl vyzkoušet účinnost a efektivitu systému, což bylo sporné kvůli době, kterou by nabíjení trvalo.

Baterie modelu 3 je 78 kWh a se systémem Callaghan 300 wattů, který nabíjí jeho elektrické vozidlo, bude trvat 260 hodin, než se baterii Tesly dodá plná kapacita.
V minulosti se nadšenci elektrických vozidel zeptali generálního ředitele společnosti Tesla Elon Musk, proč vozidla společnosti neobsahují střechu ze solárního skla, což by auto nabíjelo za jízdy. Musk vysvětlil, že účinnost této myšlenky je náročná a pravděpodobně by neposkytovala dostatečné množství rozpětí.
Tesla plánuje implementovat solární panely na Cybertruck. Myšlenka byla diskutována na Twitteru, když Musk uvedl, že volitelná funkce by při zaparkování na slunci přidala „15 mil za den, možná více“. Také skládací solární křídla by mohla pomoci zachytit dostatek sluneční energie na 30 až 40 mil denně.
Níže si můžete prohlédnout video svého provizorního přívěsu solárních panelů od Sean Callaghan.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *