Lucid Air porazil Model S Plaid na okruhu Laguna Seca

Automobilka Lucid Motors společně se svým novým elektromobilem Air údajně překonala rekord závodní dráhy Laguna Seca. Air zároveň překonal Model S Plaid od americké automobilky Tesla, který na této dráze držel rekord.


V loňském roce automobilka Tesla společně se svým novým prototypem Plaid Model S zajela rekord na této dráze v kategorii čtyřdveřových vozidel. Tento Model S Plaid byl v třímotorové verzi, což je také nejsilnější verze, kterou Tesla zatím má.

Tesla má vydat verzi Model S Plaid koncem letošního roku. Nyní se, ale na povrchu začíná objevovat výrazná konkurence právě Modelu S Plaid.

Automobilka Lucid Motors minulý týden představila svůj nový elektromobil Air, ale je tu ještě jedna verze automobilu, která ještě nebyla představena: výkonná třímotorová verze s více než 1200 hp a zjevně s některými úpravami karoserie.

Dle jednoho z fanoušků elektromobilů, který celé pokoření rekordu Modelu S Plaid na dráze Laguna Seca sledoval, zajel elektromobil Air od automobilky Lucid Motors na okruhu Laguna Seca čas 1:33.

Automobilku na okruhu nedávno porazil také model Tesla Model 3 Performance upravený o Unplugged Performance, který řídil Randy Pobst, který dokončil kolo za 1: 35,79.

Očekáváme, že Lucid ohlásí podrobnosti svého vysoce výkonného elektromobilu Air relativně brzy a na trh se dostane koncem příštího roku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *